امروز : چهارشنبه ۱ شهریور ۱۳۹۶ - 2017 August 23
۲۰:۲۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 15607
تاریخ انتشار: ۱ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۸:۳۹
تعداد بازدید: 56
به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، دماسنج بازار سرمایه در دقایق ابتدایی معاملات با عبور از قله 49 هزار واحدی کار ...

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، دماسنج بازار سرمایه در دقایق ابتدایی معاملات با عبور از قله 49 هزار واحدی کار خود را آغاز کرد که در پایان با توجه به تشکیل صف فروش سنگین در گروه‌های فلزی و فولادی، شاخص مجدداً به کانال 48 هزار واحد بازگشت.

براساس این گزارش، صنایع پتروشیمی خلیج فارس بیشترین تاثیر منفی را در روند شاخص کل داشت به‌طوریکه با 167 واحد منفی، کاهش شاخص را رقم زد.

همچنین در گروه‌ شرکت‌های فولادی و مس با توجه به افت قیمت جهانی این نوع فلزها، و تشکیل صف فروش سنگین در این گروه‌ها، شاخص کل تحت تاثیر همین امر منفی شد.

در این میان پالایش نفت اصفهان و گسترش نفت و گاز پارسیان نیز هرکدام با 93 و 71 واحد در مجموع 164 واحد بر شاخص کل تاثیر منفی داشتند.

در این میان در گروه شرکت‌های بانکی، پاسارگاد و ملت هرکدام با 45 و 44 واحد مثبت، شاخص را تحت تاثیر قرار دادند.

در این میان برخی شرکت‌های سیمانی از جمله سیمان فارس‌نو و سیمان شاهرود بیشترین افزایش قیمت و در مقابل سیمان تهران بیشترین کاهش قیمت را داشتند.

به گزارش فارس، امروز معاملات سهام شرکت‌های بورسی و فرابورسی با یک ساعت تأخیر آغاز شد و در ادامه با نیم ساعت تمدید در ساعت 12:30 به کار خود پایان داد.

بر اساس این گزارش، یک معامله‌گر بازار سهام با بیان اینکه با توجه به افت قیمت جهانی فلزها و فولادی‌ها، برای این گروه صف فروش تشکیل شد و تنها بانکی‌ها و برخی شرکت‌های سیمانی روند مثبت داشتند.

این گزارش می‌افزاید امروز 15 نماد معاملاتی بازگشایی شد؛ که سیمان فارس‌نو، گروه بهمن، سیمان شاهرود، پالایشگاه تبریز و سیمان قائم و کربن از جمله این نمادها بودند.

انتهای پیام/ 
برچسب ها:
آخرین اخبار