امروز : پنجشنبه ۲۹ تیر ۱۳۹۶ - 2017 July 20
۱۷:۴۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 156075
تاریخ انتشار: ۱۵ بهمن ۱۳۹۴ - ساعت ۲۲:۵۵
تعداد بازدید: 279
به گزارش «پیروان مــوعــود»، «احمد راسم النفیس» از شخصیت های برجسته شیعه مصر با انتقاد شدیداللحن از دروغ  پردازی های سلفی های این کشور علیه تشیع ...

به گزارش «پیروان مــوعــود»، «احمد راسم النفیس» از شخصیت های برجسته شیعه مصر با انتقاد شدیداللحن از دروغ  پردازی های سلفی های این کشور علیه تشیع و همچنین ادعای آنها مبنی بر وجود کتب حاوی سب صحابه در نمایشگاه بین المللی کتاب قاهره، آنها را به داستان «چوپان و گرگ» تشبیه کرد و گفت: سلفی های وهابی در شعارها و تبلیغات دروغین خود به حد ابتذال رسیده اند، اما مردم دیگر به آنچه می گویند چه راست باشد چه دروغ، اهمیتی نمی دهند.

براساس این گزارش به نقل از پایگاه خبری «الیوم السابع»، النفیس در واکنش به مخالفت سلفی های مصر با عرضه کتاب های شیعه در نمایشگاه بین المللی کتاب قاهره، تصریح کرد: دیوانه حکایت می کند، عاقل می شنود. جریان های سلفی پیشینه شرم آوری در تمامی زمینه ها دارند در حالی که جبهه علیه این جریان ها روز به روز گسترده تر می شود.

وی افزود:راهی جز پیروی از رفتار عاقلانه برای سلفی ها باقی نمانده است؛ چرا که اوضاع دیگر به نفع آنها نیست. اینکه به دنبال هرتلاشی برای حذف کتب شیعه از نمایشگاه کتاب هستند، باید در موضع وزارت فرهنگ درباره نمایشگاه کتاب تامل کنند. مدت های مدیدی است که کتاب های مراکز انتشاراتی عراقی و لبنانی در نمایشگاه کتاب مصر عرضه می شود.

دکتر النفیس در ادامه گفت: وهابی های سلفی در حال حاضر در تلاشند تا کانال های ارتباطی جدیدی با جریان های اسلامی ناشناخته باز کنند.

شماری از ائتلاف های وهابی سلفی مصر مدعی شده بودند که کتبی وابسته به شیعیان حاوی مطالبی در تحریف قرآن، سب و تکفیر صحابه رسول الله(ص) و تحریک نسبت به خشونت است.

انتهای پیام/ /852

منبع: شیعه نیوز

برچسب ها:
آخرین اخبار