امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۱۸:۴۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 156118
تاریخ انتشار: ۱۷ بهمن ۱۳۹۴ - ساعت ۰۹:۱۸
تعداد بازدید: 180
به گزارش «پیروان مــوعــود»، گروهی از اندیشمندان، روزنامه نگاران و نمایندگان پارلمان ایتالیا در نشستی در رم، اقدامات عربستان سعودی در حمایت از گروه ...

به گزارش «پیروان مــوعــود»، گروهی از اندیشمندان، روزنامه نگاران و نمایندگان پارلمان ایتالیا در نشستی در رم، اقدامات عربستان سعودی در حمایت از گروه های تروریستی و ادامه جنایت های این کشور در یمن را محکوم کردند.

در این همایش « مانلیو دی استفانو»، عضو کمیسیون خارجی مجلس نمایندگان ایتالیا حمایت غرب از عربستان را موجب گسترش فجایع انسانی و کمک به افراط گرایی دانست.

این نماینده پارلمان گفت:با وجودیکه عربستان سعودی نقشی محوری در بی ثباتی خاورمیانه دارد اما در اروپا و امریکا حرفی از حمایت این کشور از تروریست ها نمی شود چرا که عربستان در کنار ترکیه و اسرائیل از متحدان مهم غرب در منطقه محسوب می شود.

خانم « کورجا »یکی از دو  روزنامه نگار ایتالیایی و فعال سیاسی که سه شنبه شب گذشته در رم در کنفرانس جان کری وزیر امور خارجه امریکا در حالیکه واشنگتن و ریاض را با فریاد معترضانه خود متهم به حمایت از داعش کرده بود توسط پلیس و نیروهای امنیتی ایتالیا بازداشت شد یکی دیگر از شرکت کنندگان در این همایش بود.

وی گفت: واقعا شرم اور که کشورهایی مانند امریکا و عربستان سعودی که با پول و تسلیحان نظامی خود داعش را بوجود اوردند هم اکنون خود را جزو ائتلاف به اصطلاح ضد داعش معرفی کنند. «مائورو پیلی» ، نماینده پارلمان ایتالیا نیز با بیان این که عربستان مهمترین وارد کننده تسلیحات نظامی ایتالیا است، کشورش را شریک جرم جنایتکاران جنگی دانست.

فروش تسلیحات نظامی ایتالیا به عربستان قوانین بین المللی را نقض می کند چرا که این کشور این تسلیحات را در بمباران یمن استفاده می کند. ما توقف فوری فروش تجهیزات نظامی ایتالیا را به عربستان خواستاریم.

شرکت کنندگان در این نشست غرب را به افزایش خشونت و ناامنی درمنطقه متهم کردند.

انتهای پیام/ 852

منبع: شیعه نیوز

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها