امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۱۲:۵۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 15613
تاریخ انتشار: ۱ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۸:۳۹
تعداد بازدید: 90
به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، محمدرضا رحیمی امروز در مراسم روز ملی اصناف اظهار داشت: در مجلس دوم و سوم هر ...

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، محمدرضا رحیمی امروز در مراسم روز ملی اصناف اظهار داشت: در مجلس دوم و سوم هر کسی که از اصناف حمایت می‌کرد، یا حرف می‌زد، می‌گفتند اسلام آمریکایی است.

وی افزود: دکتر محمود احمدی‌نژاد در دولت‌های نهم و دهم همه راههای بسته و نیمه بسته را باز کرد و قبول داریم که برخی کارها انجام نشد، اما این غیرطبیعی نبود.

معاون اول رئیس جمهور گفت: اجرای هدفمندی یارانه‌ها به تحریم‌ها برخورد کرد، تحریم‌هایی که به زعم تحریم‌کنندگان بسیار سخت، درد‌آور و نفس‌گیر بود.

وی افزود: اگر چه به برخی تعهدات برای اصناف نتوانستیم عمل کنیم، اما با همان پیمانی که با بازار داشته‌ایم، در کنار بازار هستیم و در مقابل با تحریم‌ها به این راه ادامه می‌دهیم.

رحیمی افزود: جامعه اصناف بیش از 7 میلیون شغل ایجاد کرده است که قابل تقدیر است.

معاون اول رئیس جمهور گفت: بخش عمده‌ای از هزینه انقلابیون و دفاع مقدس را اصناف پرداخت کرده‌اند و امروز در شکوفایی و توسعه کشور نقش به سزایی دارند.

وی با اشاره به اصلاحیه قانون نظام صنفی اظهار داشت: لازم است تا جلسه‌ای بین آقای لاریجانی و آقای نوده فراهانی برگزار شود تا آقای فراهانی توضیحات لازم در تصویب این قانون را به رئیس مجلس ارائه کند.

رحیمی گفت: از وزیر کشور می‌خواهم تا مشکل آژانس‌های کرایه را حل کند و در خصوص سهمیه حج نامه‌ای به مسئول مستقیمش زده‌ام و در حال پیگیری است.

معاون اول رئیس جمهور افزود: هدف از پرداخت یارانه نقدی این بود که تورم 15، 16 درصدی اجرای قانون را جبران کنیم و دوم اینکه هزینه امنیتی اجرای قانون را پرداخت کرده باشیم.

وی افزود: یکی از راههای برنامه‌ریزی شده برای پرداخت یارانه کمیته امداد بود و قرار شده بود تا مبلغ یارانه به صورت تضمین در بانک بماند تا مردم وام اشتغال بگیرد که این اتفاق در دیوان‌دره و بیجار افتاد.

معاون اول رئیس جمهور گفت: در اولین سال هدفمندی صادرات از 50 میلیارد دلار گذشت و ما برای سال دوم 70 میلیارد دلار برنامه‌ریزی کرده بودیم که تحریم‌ها تشدید شد و اجرای قانون به دلایل بین‌المللی و داخلی متوقف شد.

وی افزود: در حال حاضر تورم کشور 30.5 درصد است و این در حالی است که قانون هدفمندی اجرا شده و تحریم‌ها شدت یافته اما در دولت‌های گذشته تورم 49 درصدی هم داشته‌ایم.

رحیمی گفت: در سال 88 انتخابات بسیار باشکوهی برگزار شد و مشارکت مردم بیشتر از امسال بود و حتی تعداد رأی نفر اول با نفر دوم فاصله بسیار زیاد و رقم نجومی بود، اما آن انتخابات را بیگانگان به کام مردم تلخ کردند والا انتخابات سال 88 هم تاریخی بود، هم به لحاظ مشارکت و هم به لحاظ آرای فرد اول به طوری که با فاصله بین نفر اول و نفر دوم با آن تعداد آرا یک نفر می‌تواند رئیس جمهور شود.

معاون اول رئیس جمهور در پایان پیروزی حماسه‌ساز دکتر روحانی را تبریک گفت و گفت: این در واقع پیروزی ملت ایران است.
انتهای پیام/ب
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها