امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 23
۱۶:۵۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 156133
تاریخ انتشار: ۱۷ بهمن ۱۳۹۴ - ساعت ۱۱:۳۵
تعداد بازدید: 256
به گزارش «پیروان مــوعــود»، وزارت امور خارجه افغانستان اعلام کرد: سومین دور از نشستهای چهارجانبه افغانستان، پاکستان، چین و آمریکا امروز در ...

به گزارش «پیروان مــوعــود»، وزارت امور خارجه افغانستان اعلام کرد: سومین دور از نشستهای چهارجانبه افغانستان، پاکستان، چین و آمریکا امروز در اسلام‌‌آباد برگزار می‌شود.

در نشست چهارجانبه پیش رو، «نقشه راه» برای از سرگیری مذاکرات صلح با مخالفان مسلح حکومت افغانستان مورد بحث و بررسی قرار می‌گیرد و تصمیم‌گیری‌ها در این باره نهایی می‌شود.

نمایندگان این چهار کشور در پایان دومین دور از گفت‌وگوهای چهارجانبه که در کابل برگزار شده بود، درباره اصول کلى نقشه راه به توافق رسیدند و مشخص شد برای آغاز مذاکرات صلح حکومت افغانستان و طالبان چه اقداماتی اجرایی شود.

«حکمت خلیل کرزی» معاون سیاسی وزارت امور خارجه افغانستان، «اعزاز احمد چودری» دبیر کل امور خارجه وزارت خارجه پاکستان، «ریچارد اولسن» نماینده ویژه رئیس جمهور آمریکا در افغانستان و پاکستان و «دینگ شی جون» نماینده ویژه چین، برای افغانستان ریاست این نشست را به عهده دارند.

لازم به ذکر است که سومین دور از نشستهای چهارجانبه در حالی برگزار خواهد شد که «عبدالله عبدالله» رئیس اجرایی دولت وحدت ملی افغانستان با ابراز امیدواری در مورد آمادگی برخی از گروه‌های طالبان افغان برای ترک خشونت اظهار داشت: احتمال مذاکرات روند صلح دولت کابل با طالبان در ماه‌های آینده افزایش یافته است.

وی اطمینان داد: مذاکرات روند صلح دولت کابل و طالبان افغانستان طی شش ماه آینده برگزار خواهد شد.

عبدالله اظهار داشت: خبر مرگ «ملا محمد عمر» و انشعاب در طالبان افغان سبب پیچیدگی بیشتر روند صلح شده است اما این امیدواری وجود دارد که صلح و امنیت در منطقه پس از ۱۵ سال جنگ و خشونت از طریق مذاکرات برقرار خواهد شد.

انتهای پیام/ 852

منبع: شیعه نیوز

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها