امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 23
۱۵:۳۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 156136
تاریخ انتشار: ۱۷ بهمن ۱۳۹۴ - ساعت ۱۱:۳۵
تعداد بازدید: 284
به گزارش «پیروان مــوعــود»، بامداد روز یکشنبه (۲۲ آذر) نیروهای ارتش نیجریه در یک برنامه از پیش تعیین شده به سه مرکز تجمع شیعیان این کشور شامل محل ...

به گزارش «پیروان مــوعــود»، بامداد روز یکشنبه (۲۲ آذر) نیروهای ارتش نیجریه در یک برنامه از پیش تعیین شده به سه مرکز تجمع شیعیان این کشور شامل محل اقامت و منزل «شیخ ابراهیم زکزاکی» رهبر جنبش اسلامی نیجریه در محله گیالسو شهر زاریا، حسینیه بقیه الله و دارالرحمه در شهر زاریا یورش بردند.

حمله آنگونه که شیخ الزکزاکی، شاهدان و برخی از مسئولان شهر توضیح دادند، طی برگزاری مراسم تغییر پرچم‌های سیاه با پرچم‌های سبز که روی آنها عبارت «لبیک یا رسول الله» درج شده بود، به مناسبت حلول ماه ربیع‌الاول در حسینیه بقیه الله حادث شد. مراسم تغییر پرچم‌های سیاه با پرچم‌های سبز، مراسم جدیدی نیست، بلکه هرساله برگزار می‌شود.

ارتش نیجریه علاوه بر یورش به حسینه و منزل شیخ زکزاکی در شهر زاریا، ‌به دفاتر مرکزی شیعیان در شهر سوکوتو نیزحمله کرد.

نیروهای ارتش در یورش به حسینیه و منزل شیخ زکزاکی مجهز به آرپی‌جی، نارنجک و کلاشنیکف بودند و زمانی که مقاومت شجاعانه اطرافیان شیخ را دیدند منزل وی را به آتش کشیدند.

براساس گزارش منابع محلی بیش از ۲۰۰۰ نفر در این یورش وحشیانه به شهادت رسیدند که سه فرزند شیخ زکزاکی رهبر شیعیان نیجریه نیز جزو شهدا محسوب می‌شوند.

خود وی نیز براساس گزارش‌ها ۴ گلوله خورده و زخمی در یکی از بیمارستان‌های تحت نظر ارتش نیجریه است.

گزارش‌های دیگری نیز حاکیست ارتش نیجریه برای برملا نشدن ابعاد گسترده این جنایت بسیاری از اجساد شیعیان مظلوم را سوزانده و یا در گور دسته جمعی دفن کرده‌اند.

اما امروز ویدئویی جدید از جنایت هولناک نیروهای ارتش نیجریه در حمله به حسینیه بقیه الله منتشر شد. در این فیلم ۲:۱۳ دقیقه‌ای دهها جسد سوخته شیعیان نیجریه دیده می‌شود که مشخص است پس از مقاومت در برابر هجوم نیروهای ارتش تاوان سنگینی را به جرم عشق به مکتب اهل بیت(ع) پس دادند.

رسانه‌های دولتی نیجریه و رسانه‌های غربی پوشش‌دهنده حمله به حسینیه بقیه الله به نقل از ارتش نیجریه در یک توجیه مضحک برای این کشتار وحشیانه مدعی شدند که کاروان رئیس ستاد مشترک ارتش در حال عبور از کنار حسینیه شیعیان در شهر زاریا بود و شیخ زکزاکی در حال سخنرانی در این مراسم بوده و طرفداران وی مانع عبور کاروان نظامی شده‌اند و نظامیان ارتش نیز به روی آن‌ها آتش گشوده اند!

این توجیه احمقانه در حالی است که به گفته شاهدان محلی نیروهای ارتش با برنامه قبلی به خانه زکزاکی و حسینیه یورش برده‌اند. از سوی دیگر سؤال اینجاست چرا ارتش نیجریه به جای مبارزه با گروه تروریستی بوکوحرام که آسایش و امنیت مردم نیجریه را با کشتارهای روزانه سلب کرده است به شیعیان حمله می‌کند؟ سال گذشته هم نیروهای مسلح نیجریه با حمله به مراسم روز قدس در این کشور ۲۴ نفر را شهید و ۵۰ نفر را زخمی کردند که در میان شهدا سه پسر شیخ زکزاکی نیز دیده می‌شدند.

نکته تاسف بار این جنایت در این است که هیچ یک از سازمان‌های مدعی حقوق بشری اعتراض جدی به این جنایت نکردند و با سکوت خود عملا این جنایت ضد بشری را تائید کردند.

اجسادسوخته شیعیان نیجریه در حمله به حسینیه بقیه الله + تصاویر

اجسادسوخته شیعیان نیجریه در حمله به حسینیه بقیه الله + تصاویر

اجسادسوخته شیعیان نیجریه در حمله به حسینیه بقیه الله + تصاویر

اجسادسوخته شیعیان نیجریه در حمله به حسینیه بقیه الله + تصاویر

اجسادسوخته شیعیان نیجریه در حمله به حسینیه بقیه الله + تصاویر

انتهای پیام/ 852

منبع: شیعه نیوز

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها