امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۱۷:۳۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 156150
تاریخ انتشار: ۱۷ بهمن ۱۳۹۴ - ساعت ۱۲:۲۴
تعداد بازدید: 194
به گزارش «پیروان مــوعــود»، شرکت‌کنندگان در این تظاهرات که پس از برگزاری نماز جمعه در شهر الدراز برگزار شد تصاویری از شیخ علی سلمان، دبیرکل جمعیت ...

به گزارش «پیروان مــوعــود»، شرکت‌کنندگان در این تظاهرات که پس از برگزاری نماز جمعه در شهر الدراز برگزار شد تصاویری از شیخ علی سلمان، دبیرکل جمعیت الوفاق بحرین در دست داشتند که بر روی برخی از آنها عبارت "بازگشت غیرممکن است، نوشته شده بود.

همچنین تظاهرکنندگان پلاکاردهای مختلفی با مفاهیم ادامه تظاهرات و عدم عقب نشینی در دست داشتند.

در شهر "الدیه" واقع در غرب منامه نیز، تظاهراتی با عنوان "جبهه اراده" برگزار شد که در آن تظاهرکنندگان بر مشارکت خود در طرح ائتلاف جوانان انقلاب 14 فوریه تاکیدکردند.

در مقابل نیروهای امنیتی رژیم آل خلیفه در منطقه الستون، با استفاده از تفنگ ساچمه‌ای و گاز اشک آور سعی در متفرق کردن معترضان داشتند.

به گفته شاهدان عینی نیروهای امنیتی عامدانه دست به تخریب دارایی‌های مردم به ویژه پس از یورش به محله‌های مسکونی زدند.

در همین حال پارلمان اروپا در نشست روز جمعه خود با تاکید بر لزوم پایبندی به ملاک‌های بین المللی مربوط به محاکمه عادلانه نسبت به نقض حقوق بشر در بحرین ابراز نگرانی کرد.

پارلمان اروپا با محکومیت استمرار مقامات آل خلیفه در صدور حکم اعدام برای شهروندان خود موافقت کرده و لغو این احکام را خواستار شد.

مرکز اروپایی "دموکراسی"،‌مرکز "آمریکایی‌ها برای دموکراسی"، موسسه "حقوق و دموکراسی بحرین" و مرکز حقوق بشر این کشور از این تصمیم پارلمان اروپا که به استفاده بیش از حد از مجازات اعدام و ادامه شکنجه‌ها و بدرفتاری‌ها با زندانیان از سوی مقامات بحرینی می‌پردازد استقبال کردند.

به دنبال صدور حکم اعدام در حق جوانی به نام "محمد رمضان" با وجود شکنجه‌اش در زندان و اعتراف وی تحت شکنجه، پارلمان اروپا این اقدامات آل‌خلیفه را محکوم کرد.

انتهای پیام/654

منبع: شیعه نیوز

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها