امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۱۰:۵۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 156161
تاریخ انتشار: ۱۷ بهمن ۱۳۹۴ - ساعت ۱۵:۳۹
تعداد بازدید: 186
به گزارش «پیروان مــوعــود»، نخست وزیر چین از مسجد ناجیاهو در شهرستان یونگ‌نینگ در منطقه خودمختار نینگ‌شیا در این کشور دیدار کرد. این بازدید در دومین ...

به گزارش «پیروان مــوعــود»، نخست وزیر چین از مسجد ناجیاهو در شهرستان یونگ‌نینگ در منطقه خودمختار نینگ‌شیا در این کشور دیدار کرد. این بازدید در دومین روز سفر او در جشنواره بهاری انجام شد.

نخست وزیر چین: از حضور در مسجد خرسندم

نخست وزیر «لی» پیش از ورود به مسجد، به نشانه احترام، کفش‌های خود را از پا درآورده و با نشستن بر روی فرش و در کنار مسلمانان به بحث و گفتگو و کسب دانش درباره زندگی و اعتقادات آن‌ها پراخت.

او در سخنانش در این دیدار گفت: از اینکه شخصا از این مسجد بازدید کرده‌ام بسیار خرسندم. یک ضرب المثل چینی می‌گوید یک خانواده همدل می‌تواند رفاه را از همه جهت فراهم سازد. من بسیار خوشحالم از اینکه می‌بینم زندگی مردم محلی در نینگ‌شا رو به شکوفایی است.

انجمن اسلامی نینگ شا: دولت توجه بیشتری به مناطق مسلمان نشین کند

یانگ، معاون دبیر انجمن اسلامی نینگ‌شا در طی این دیدار در کنار نخست وزیر نشسته بود.

یانگ در سخنانش از افزایش توجه دولت به گروه‌های قومی چین از جمله مسلمانان ابراز خرسندی کرده، در عین حال با اشاره به اینکه مردم نواحی شمال چین که بیشتر قومیت‌های اسلامی در آن زندگی می‌کنند، در فقر بسر می‌برند از دولت خواست توجه بیشتری به زندگی و رفاه مردم این نواحی نشان دهد.

درباره مسجد ناجیاهو Najiahu

این مسجد که در دوره مینگ (1368-1644) ساخته شده است، یکی از قدیمی‌ترین آثار باستانی در منطقه خودمختار نینگ‌شیا می‌باشد و تاریخ ساخت این مرکز به 492 سال پیش برمی‌گردند. از آن زمان تا کنون بازسازی‌ها و مرمت‌های زیادی در این مسجد انجام شده و در سال 2014 نیز بخشی از ساختمان مسجد توسعه داده شد. در این مسجد بیش از 4500 مسلمان هویی در این شهرستان به نماز و عبادت می‌پردازند. مسلمانان هویی، یکی از بزرگترین دسته‌های مسلمانان در چین هستند.

ناحیه خودمختار نینگ‌شا محل سکونت بزرگترین جامعه مسلمانان چین با نژاد هویی می‌باشد و 35.5 درصد جمعیت این ناحیه را مسلمانان تشکیل می‌دهند.

انتهای پیام/ 852

منبع: شیعه نیوز

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها