امروز : دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 23
۲۱:۰۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 15618
تاریخ انتشار: ۱ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۸:۴۰
تعداد بازدید: 162
محمد کشتی‌آرای در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی باشگاه خبری فارس «توانا» با اشاره به کاهش 50 هزار تومانی قیمت سکه، اظهارداشت: چند دلیل برای کاهش قیمت ...

محمد کشتی‌آرای در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی باشگاه خبری فارس «توانا» با اشاره به کاهش 50 هزار تومانی قیمت سکه، اظهارداشت: چند دلیل برای کاهش قیمت سکه در بازار وجود دارد که اولین علت کاهش تقاضا است.

وی افزود: با کاهش قیمت ارز در بازار داخلی و افت قیمت جهانی اونس، نرخ سکه در بازار حدود 50 هزار تومان کاهش یافته است.

رئیس اتحادیه کشوری طلا و جواهر در مورد ادامه این روند گفت: در حال حاضر روند بازار غیر قابل پیش‌بینی است اما مطمئنا تا ابتدای روز دوشنبه قیمت اونس تغییر نخواهد کرد، بنابراین تغییرات قیمتی در روز آینده متاثر از عوامل داخلی است و اگر قیمت ارز همانندامروز کاهش یابد، به طور طبیعی قیمت سکه هم کاهش خواهد یافت.

وی تاکید کرد: پیش‌بینی قیمت سکه در روز آینده بستگی به قیمت ارز دارد.

کشتی‌آرای درخصوص کاهش نرخ ارز در بازار و اینکه لغو تحریم‌های بانک ملت بر نرخ ارز تاثیرگذار بوده است، اظهارداشت: این مساله یکی از عوامل تاثیرگذار بوده اما عامل اصلی این کاهش، تقویت ریال در برابر دلار و اعلام برخی سیاست‌های اقتصادی دولت آینده مانند تثبیت نرخ ارز بوده که موجب کاهش تقاضای خرید ارز شده است.

وی تصریح کرد: در این شرایط انگیزه سرمایه‌گذاری در بازار ارز، طلا و سکه کاهش یافته، زیرا به طور مرتب قیمت‌ها در حال کاهش است،روند قیمت ارز و سکه در بازار به دلیل کاهش تقاضا نزولی خواهد شد.
انتهای پیام/م
 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها