امروز : یکشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 February 18
۱۳:۰۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 156186
تاریخ انتشار: ۱۸ بهمن ۱۳۹۴ - ساعت ۰۱:۵۳
تعداد بازدید: 165
به گزارش «پیروان مــوعــود»، «الیویه دو ژرمای» اسقف شهر آژاکسیو طی بیانیه ای که در پی تیراندازی به یک قصابی حلال منتشر شد، اعلام کرد: اطمینان می دهم ...

به گزارش «پیروان مــوعــود»، «الیویه دو ژرمای» اسقف شهر آژاکسیو طی بیانیه ای که در پی تیراندازی به یک قصابی حلال منتشر شد، اعلام کرد: اطمینان می دهم که مسلمانان این ناحیه از حمایت من برخوردارند.

در این بیانیه آمده است: در برابر این گونه اقدامات غیرقابل قبول، گروه های مختلف جامعه را به هوشیاری برای نیفتادن در دام خشونت و حفظ صلح و آرامش که دارایی مشترک و ارزشمندماست، دعوت می کنم.

ژرمای پیشتر نیز نسبت به خشونت های منطقه علیه مسلمانان واکنش تندی نشان داده بود.
به گفته دادستانی آژاکسیو، یک قصابی فروش گوشت حلال در جنوب کُرس سه شنبه شب، هدف تیراندازی توسط سلاح سنگین قرار گرفت.

این تیراندازی قربانی نداشت و هنوز هیچ فرد یا گروهی مسئولیت آن را برعهده نگرفته است.
«مانوئل والس» نخست وزیر فرانسه در واکنش به این اقدام در پستی توییتری اعلام کرد: این اقدام غیر قابل تحمل است و باید یک صدا آن را محکوم کرد.

همزمان با مراسم سال نو میلادی، شهر آژاکس اقدامات اسلام ستیزانه ای چون هتک حرمت به یک مسجد را شاهد بود.
سازمان «دیده بان اقدامات اسلام ستیزانه» وابسته به «شورای مسلمانان فرانسه»، تهاجم به نمازخانه کُرس را بشدت محکوم و اعلام کرد: این اقدام در حالی صورت گرفته است که امسال مراسم سال نو میلادی با تولد پیامبر اسلام که مسلمانان آن را جشن می گیرند، همزمان شده بود.

در پی حملات تروریستی ۱۳ نوامبر (۲۲ آبان) پاریس که گروه تکفیری «داعش» مسئولیت آن را پذیرفت، اقدامات اسلام ستیزانه علیه مسلمانان در فرانسه افزایش یافته است.
کُرس یکی از جزایر کشور فرانسه، چهارمین جزیره بزرگ در دریای مدیترانه و زادگاه ناپلئون بناپارت امپراتور مشهور این کشور است.

انتهای پیام/654

منبع: شیعه نیوز

برچسب ها:
آخرین اخبار