امروز : دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 23
۱۵:۲۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 156187
تاریخ انتشار: ۱۸ بهمن ۱۳۹۴ - ساعت ۱۰:۱۱
تعداد بازدید: 240
به گزارش «پیروان مــوعــود»، آموزش از ورای هزاران کیلومتر مسافت، با استفاده از فناوری‌های روز مانند اسکایپ، در حال افزایش است زیرا مساجد و مراکز ...

به گزارش «پیروان مــوعــود»، آموزش از ورای هزاران کیلومتر مسافت، با استفاده از فناوری‌های روز مانند اسکایپ، در حال افزایش است زیرا مساجد و مراکز اسلامی کافی در غرب برای پاسخگویی به این نیاز رو به افزایش وجود ندارد.

عثمان ظهور احمد، مسئول پایگاه اطلاع‌رسانی ReadQuranOnline می‌گوید: مردم در آمریکا، کانادا و بریتانیا همواره به ما می‌گویند که ما مسجد داریم، امکانات لازم را داریم اما کلاس‌های آموزشی خصوصی نداریم.

او افزود: در شرایط کنونی، آن‌ها می‌خواهند بدانند که چه آموزشی به کودکانشان داده می‌شود. آن‌ها می‌خواهند این آموزش‌ها در منزل و تحت نظارت کامل پدر و مادر انجام شود.

احمد مرکز آموزشی خود را 8 سال پیش با تنها دو کارمند و عده کمی شاگرد دایر کرده است. او امروز 22 مدرس دارد که تمام شب به 320 شاگرد که 40 درصد آن‌ها در آمریکا زندگی می‌کنند، آموزش می‌دهند.

به گفته شکیب، برادر احمد، که در اداره این مرکز که در زیرزمین خانه احمد واقع است کمک می‌کند، بیش از 50 مرکز مشابه در پاکستان وجود دارد که حداقل یکی از آن‌ها بیش از هزار شاگرد دارد.

سفیر احمد، 20 ساله و یکی از مدرسان این مرکز، می‌گوید: من به تازگی آموزش‌ها را دریافت کرده‌ام اما احساس می‌کنم که وظیفه دارم در انتشار و آموزش آن به دیگران تلاش کنم.

گرچه، نهادهای مجری قانون در اروپا و آمریکا نسبت به خطر گرایش غربی‌ها به افراط‌گرایی از طریق اینترنت هشدار می‌دهند، احمد می‌گوید: نگرانی‌ها در مورد افراط‌گرایی آنلاین به کسب‌وکارهای قانونی اینترنتی که شاگردان را با معلمان آنلاین مرتبط می‌کند و مقدمات اسلام را می‌آموزد، ارتباط چندانی ندارد.

این مرکز در ازای 25 دلار در ماه، 5 جلسه سی دقیقه‌ای در طول هفته برگزار می‌کند. در ابتدا قرائت صحیح آیات قرآن آموزش داده می‌شود. همچنین آموزش‌های تصویری اعمال عبادی مانند نماز نیز انجام می‌شود. پس از آن درس‌ها به ترجمه و تفسیر قرآن می‌رسد که تکمیل آن نیازمند برگزاری کلاس‌های روزانه به مدت 8 سال است.

احمد می‌گوید که آن‌ها ماهیانه 6 تا 7 هزار دلار از 320 شاگرد خود دریافت می‌کنند و 100 تا 220 دلار آن را به معلمان خود می‌پردازند.

گرچه تعداد مراکز آموزش اسلامی آنلاین در حال افزایش است، احمد می‌گوید که به این افزایش رقابت فکر نمی‌کند.

او می‌گوید: تا سال 2100 سه میلیارد مسلمان در سراسر جهان حضور خواهند داشت که بازار ما را تشکیل می‌دهند. تمامی آنچه نیاز است، یک کامپیوتر، میکروفن، هدست و اسکایپ است.

شوکت‌الله خطاک، صاحب یک حوزه دینی در شمال غربی پاکستان با ابراز رضایت از این فعالیت‌ها می‌گوید: آکادمی‌های قرآنی آنلاین خدمات خوبی ارائه می‌دهند و کودکان در غرب تمایل زیادی به آن دارند.

با این حال ادگار هوپیدا، سخنگوی جمعیت اسلامی شمال آمریکا می‌گوید: تمرکز مسلمانان آمریکا بر ساخت مؤسسات آموزشی در کشور خودشان است. ما نمی‌بینیم که مردم برای یادگیری قرآن به سراغ پاکستان یا دیگر کشورها بروند. یادگیری اینجا در آمریکا آسان است.انتهای پیام/654

منبع: شیعه نیوز

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها