امروز : چهارشنبه ۱ آذر ۱۳۹۶ - 2017 November 22
۱۵:۳۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 156188
تاریخ انتشار: ۱۸ بهمن ۱۳۹۴ - ساعت ۱۰:۱۱
تعداد بازدید: 218
به گزارش «پیروان مــوعــود»، این ائمه جمعه شرق عربستان می گویند: دولت از اعمال تحریک آمیز و ترویج فرقه گرایی و تروریسم چشم پوشی کرده و توجهی به این ...

به گزارش «پیروان مــوعــود»، این ائمه جمعه شرق عربستان می گویند: دولت از اعمال تحریک آمیز و ترویج فرقه گرایی و تروریسم چشم پوشی کرده و توجهی به این رویه های تحریک آمیز ندارد.
عبدالله الیوسف خطیب جمعه مسجد الرسول الاعظم در منطقه حله در استان قطیف گفت: خرابکاری ها و انفجارها نشات گرفته از افکار تکفیری و پراکندن تخم نفرت در جامعه است.

وی افزود: رهبران فکری فتنه و نفرت افکنی با فعالیت های خود فضایی را به وجود آورده اند که تعدادی از افراد، افکار تروریستی را پذیرفته و خود را با انجام عملیات انتحاری به کشتن می دهند.
حسین الراضی خطیب جمعه مسجد الرسول منطقه العمران در احساء نیز در همین رابطه اظهار داشت: دگرکشی تبدیل به تفکر غالب در عربستان شده است.

وی در خطبه روز گذشته خود افزود: تفکر تروریسم تکفیری متاسفانه در داخل جامعه عربستان ریشه دارد و راه حلی هم ندارد، دولت هم برای درمان اساسی این بیماری اقدامی نمی کند.
حسین النمر امام جمعه و خطیب مسجد الحمزه در سیهات نیز گفت: کسانی هستند که می خواهند با تحریف افکارعمومی، منشا تشکیلات تروریستی را به مرجع غیر واقعی دیگری نسبت دهند .

به نوشته این پایگاه، اشاره النمر به استناد تشکیلات تروریستی داعش به فتواهای شیخ محمد بن عبدالوهاب برای توجیه اعمال تروریستی خود است.
النمر افزود: تشکیلات تروریستی پیروان اهل بیت را هدف می گیرند، منطقی و پذیرفتنی نیست که وقتی یک مسلمان به مسجد می رود مانند این باشد که گویی وارد جبهه جنگ شده باشد.

وی، دولت عربستان را به کوتاهی در انجام وظایفش متهم کرد و افزود: تاخیر بیش از یکسال و چهار ماهه در اجرای حکم قصاص جانیان حسینیه المصطفی در الدلوه قابل توجیه و درک نیست.
وی درباره مفتیان و رهبران مذهبی که در قبال انفجارهای مساجد شیعه در عربستان اعلام موضع نکردند، گفت: مثل اینکه در چنین مواقعی گربه زبانشان را می خورد.

عبدالکریم الحبیل امام جمعه مسجد العباس تاروت قطیف نیز دولت عربستان را متهم به ترویج مکاتب فکری هوادار فرقه گرایی کرد و گفت: عامل انتحاری انفجار مساجد شیعه یک فرد 20 ساله است که بر این مبنا بزرگ شده که، «شیعیان افرادی کافر و ملحد و خطری برای اسلام هستند و قتل شیعیان وسیله ای برای قربت به حق است!» در نتیجه چنین فردی طبعا تبدیل به عامل انتحاری می شود، این تفکر به نظام تربیتی و دینی حاکم بر می گردد.

محمد العجاج امام جمعه مسجد امام رضا در منطقه صفوی استان قطیف نیز مفتیان عربستان را به ترویج فرقه گرایی و قوم گرایی متهم کرد و گفت: این مفتیان از منطقه ای به منطقه دیگر افکار تکفیری و بدبینانه را ترویج می کنند، در نتیجه کشور ما چیزی جز ویرانی و مصیبت و عزاداری به چشم نخواهد دید.
گفتنی است، در انفجار مسجد امام رضا (علیه السلام) در شهر احساء عربستان در هفته گذشته، چهار نفر کشته شدند.

انتهای پیام/ 852

منبع: شیعه نیوز

برچسب ها:
آخرین اخبار