امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۰۲:۵۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 156191
تاریخ انتشار: ۱۸ بهمن ۱۳۹۴ - ساعت ۱۰:۱۱
تعداد بازدید: 245
به گزارش «پیروان مــوعــود»، دادستانی روسیه در نامه‌­ای به ماکسیم گریگوریف معاون اول رئیس کمیسیون اتاق اجتماعی در امور هماهنگی بین اقوام و ادیان ...

به گزارش «پیروان مــوعــود»، دادستانی روسیه در نامه‌­ای به ماکسیم گریگوریف معاون اول رئیس کمیسیون اتاق اجتماعی در امور هماهنگی بین اقوام و ادیان موضوع بررسی محتوای سایت­ها را مطرح کرد. به گفته اتاق اجتماعی، در یک ماه گذشته بیش از ۳،۲ هزار شکایت از سوی شهروندان کشور در خصوص محتوای افراطی گرایانه سایت­ها دریافت شده است.

بیشتر شکایات مربوط به شبکه‌­های اجتماعی از جمله، «آدناکلاسنیکی» (همکلاسی­ها)، «و کانتاکت»، «فیس بوک»، «تویتر»، «گوگل پلاس» و حتی شبکه مکاتبه «تلگرام» هستند.

اتاق اجتماعی تاکید می­کند که شبکه­‌های نامبرده محل فعالیت گروه­های تروریستی و ایجاد اختلال هستند. مسئولین این اتاق همچنین می­‌گویند که طبق برآوردهای صورت گرفته، در ۶۰% منابع اینترنتی نامبرده افراد را به فعالیت­های تروریستی و تبلیغات مستقیم سازمان­های افراطی جذب می­‌کنند که ۳۷% آنها از اعضای داعش، ۵،۴% از گروه «امارات قفقاز»، ۴،۹% «احرار الشام» و ۰،۵% عضو گروه «جبهه النصره» هستند. فعالیت تمامی این گروه­ها در روسیه ممنوع اعلام شده است.

در صفحات روسی زبان اینترنتی نیز تبلیغات گسترده تروریستی به راه افتاده است که شکایات متعدد شهروندان به اتاق اجتماعی بر این امر صحه می­‌گذارد. ارتباط منابع اینترنتی با سازمان تروریستی داعش بر کسی پوشیده نیست و مطالب این گروه معمولا با لوگوی مخصوص آنها، صحنه­های کشتار و انتشار آزاد این تصاویر قابل تفکیک است. اتاق اجتماعی از دادستانی روسیه درخواست کرده که محتوای ۳۸۰ سایت مشخص اینترنتی را بررسی کند.

در ادامه گفته شده که به درخواست داستانی کل روسیه در سال گذشته، آژانس فدرال نظارت بر حوزه ارتباطات و فناوری تکنولوژی دسترسی به بیش از ۴،۵ هزار منبع ترویج اطلاعات افراطی را محدود کرد.

تروریست­ها از سایت­های پرمخاطب برای اطلاع رسانی به کاربران و کسب درآمد استفاده می­‌کنند. طبق تحقیقات آژانس فدرال نظارت بر فاینانس، ۳،۵ هزار شهروند روسیه در سال ۲۰۱۴-۲۰۱۳ برای گروهک­های تروریستی پول ارسال کرده‌­اند.


انتهای پیام/654

منبع: شیعه نیوز

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها