امروز : دوشنبه ۷ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 25
۰۱:۵۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 156192
تاریخ انتشار: ۱۸ بهمن ۱۳۹۴ - ساعت ۱۰:۱۱
تعداد بازدید: 231
به گزارش «پیروان مــوعــود»، این نخستین بار است که در مقابل حملات سنگین دو هفته اخیر به نیروهای مردمی عراق و مخالفت های گسترده برخی جریان های سیاسی ...

به گزارش «پیروان مــوعــود»، این نخستین بار است که در مقابل حملات سنگین دو هفته اخیر به نیروهای مردمی عراق و مخالفت های گسترده برخی جریان های سیاسی داخلی و نیز بازیگران منطقه ای، با حضور الحشد الشعبی در عملیات موصل، چنین موضوعی مطرح شده است.

 خالد العبیدی وزیر دفاع عراق روز شنبه به اربیل و سپس به اتاق عملیات نینوی در مخمور واقع در جنوب اربیل مرکز کردستان عراق رفت و در یک جلسه پشت درهای بسته به بررسی آخرین روند تحولات شهر موصل و تلاش ها برای بازپس گیری این شهر از چنگال داعش با فرماندهان محور عملیاتی موصل پرداخت.

اخبار رسیده در اربیل حاکی است؛ خالد العبیدی در تلاش برای تکمیل تجهیزات نظامی نیروهای عراقی برای آغاز عملیات آزاد سازی موصل و همزمان رصد آخرین تحولات جبهه های نبرد در این استان است.
دولت عراق در تلاش برای آزادسازی شهر موصل، ماه هاست آموزش نیروهای مردمی را در این استان آغاز کرده و اکنون این نیروها بر اساس اخبار به دست آمده، آماده مشارکت در عملیات آزاد سازی موصل هستند.

همچنین نحوه مشارکت نیروهای الحشد الشعبی یکی از مواردی است که وزیر دفاع عراق با فرماندهان اتاق عملیات نینوی مطرح و آن را بررسی کرده اند.
بر اساس اخبار منتشره، عملیات آزاد سازی موصل با مشارکت ارتش و نیروهای مردمی و نیروهای پیشمرگه انجام خواهد شد.

برخی جریان های داخلی و منطقه ای و نیز آمریکایی ها تلاش دارند از ورود نیروهای مردمی عراق به این عملیات جلوگیری کنند که این موضوع با واکنش های تندی در بغداد روبه رو شده است.
نیروهای مردمی الحشد الشعبی، در طول یک سال و نیم گذشته بخش های بزرگی از مناطق تحت اشغال داعش از جمله در استان های دیاله، صلاح الدین و نیز الانبار و همچنین در استان بابل در جنوب بغداد را آزاد و پاکسازی کرده اند.

عراقی ها معتقدند که آمریکایی ها با توجه به اینکه الحشد الشعبی را مانعی بر سر راه طرح های منطقه ای خود می بینند، به دنبال تضعیف این نیروی ضد تروریستی در عراق هستند.

انتهای پیام/ 852

منبع: شیعه نیوز

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها