امروز : سه شنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 20
۱۴:۱۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 156205
تاریخ انتشار: ۱۸ بهمن ۱۳۹۴ - ساعت ۱۲:۴۲
تعداد بازدید: 221
به گزارش «پیروان مــوعــود»، «احمد راسم النفیس»، از سیاستمداران و رهبران شیعی در مصر با اشاره به اقدامات اخیر سلفی‌ها در منع شیعیان مصر از مشارکت در ...

به گزارش «پیروان مــوعــود»، «احمد راسم النفیس»، از سیاستمداران و رهبران شیعی در مصر با اشاره به اقدامات اخیر سلفی‌ها در منع شیعیان مصر از مشارکت در مراسم «رأس الحسین»، عنوان کرد: امام حسین(علیه السلام) متعلق به یک فرقه نیست بلکه متعلق به همه مسلمانان جهان است.

اخیرا درگیری میان سلفی‌های مصر و شیعیان درباره موضوع مشارکت در مراسم رأس الحسین شدت گرفته است؛ به‌طوری‌که جریان‌های تندرو و جنبش تکفیری درصدد تلاش برای منع شیعیان از حضور در این مراسم هستند.

النفیس با تأکید بر اینکه اقدامات سلفی‌ها در ایجاد محدودیت برای شیعیان کاملا از تعالیم اسلامی به‌دور است، تلاش‌های وهابی‌ها در مواجهه با شیعیان را تبلیغی برای آنها و در خدمت منافع عربستان توصیف کرد.

این چهره برجسته شیعی در ادامه عنوان کرد: مشارکت در مراسم گرامیداشت واقعه تاریخی سالروز ورود سر مبارک امام حسین(علیه السلام) از شهر عسقلان(در فلسطین) به این نقطه از مصر تنها مختص شیعیان نیست بلکه تمامی مسلمانان در این مراسم شرکت می‌کنند و با حضور در این مسجد تبرک می‌جویند.

النفیس با تأکید براینکه رسانه‌های مصری در خدمت منافع عربستان هستند، عنوان کرد: شیعیان در واقع در خط نخست دفاع از اسلام قرار دارند.

هنوز آمار دقیقی از شیعیان مصر در دست نیست، ولی رهبران برجسته شیعه، آمار آن‌ها را سه میلیون نفر گزارش کرده‌اند، در حالی که منابع غیر رسمی تعداد آن‌ها را 18 هزار نفر می‌دانند.

شیعیان مصر دو بار میلاد امام حسین(علیه السلام) را مراسم می‌گیرند، یک بار آخر ماه ربیع‌الاول به مدت 9 روز که بنا به شواهدی رأس‌الحسین(علیه السلام) در این روز در آن جا گذاشته شده است و یک بار در ماه شعبان که این جشن نیز دو روز ادامه دارد.


انتهای پیام/654

منبع: شیعه نیوز

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها