امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۰۷:۵۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 156206
تاریخ انتشار: ۱۸ بهمن ۱۳۹۴ - ساعت ۱۲:۴۲
تعداد بازدید: 239
به گزارش «پیروان مــوعــود»، این درخواست از سوی پادشاه مراکش در جلسه، دیروز، 17 بهمن‌ماه، هیئت وزیران این کشور در شهر «عیون» و تحت عنوان «چشم‌انداز ...

به گزارش «پیروان مــوعــود»، این درخواست از سوی پادشاه مراکش در جلسه، دیروز، 17 بهمن‌ماه، هیئت وزیران این کشور در شهر «عیون» و تحت عنوان «چشم‌انداز راهبردی اصلاح ساختار آموزش و پژوهش‌‌های علمی برای سال‌های 2015 تا 2030 میلادی» ارائه شد.

پادشاه مراکش هدف از بازنگری در برنامه‌‌‌های آموزش دینی را اهتمام بیشتر به آموزش بر اساس ارزش‌های متسامح اسلامی که به میانه‌روی و اعتدال، مدارا و همزیستی با فرهنگ‌ها و تمدن‌های مختلف انسانی دعوت می‌کند، اعلام کرد.

«محمد ششم» در این جلسه، وزیر آموزش ملی و وزیر اوقاف و امور اسلامی این کشور را به بازنگری در برنامه‌ها و شیوه‌های آموزشی مدارس دولتی، خصوصی و مؤسسه‌های با آموزش سنتی مکلف کرد.

وی تأکید کرد: برنامه‌ها و شیوه‌های آموزش دینی در مراکش همچنین باید با ارزش‌های اصیل مردم مراکش، آداب و رسوم و سنت‌های تاریخی این کشور همخوانی داشته باشد و بر تعامل مثبت و بهره‌گیری از دستاوردهای معاصر تأکید کند.

محمد ششم در پایان این جلسه گفت: تعامل و ارتباط با دیگران به معنای بیگانه‌پرستی و پیروی از دیگران نیست همچنان که تحجر و تنگ‌نظری نیز امری پسندیده نیست.


انتهای پیام/654

منبع: شیعه نیوز

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها