امروز : سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 24
۱۹:۴۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 156218
تاریخ انتشار: ۱۸ بهمن ۱۳۹۴ - ساعت ۱۵:۳۴
تعداد بازدید: 259
به گزارش «پیروان مــوعــود»، یونوس بِک یِفکوروف، رئیس‌جمهور اینگوشتیا واقع در فدراسیون روسیه فرمانی برای تشکیل اداره امور ادیان زیر نظر شخص ...

به گزارش «پیروان مــوعــود»، یونوس بِک یِفکوروف، رئیس‌جمهور اینگوشتیا واقع در فدراسیون روسیه فرمانی برای تشکیل اداره امور ادیان زیر نظر شخص رئیس‌جمهور صادر کرد.

وی طی نشستی خبری تأکید کرد: پیشنهاد تأسیس این ارگان جدید را رئیس دولت مطرح کرده است و این اداره از روحانیون برجسته و فعالان دینی برخوردار از تجربه کافی در حوزه آموزش دینی تشکیل می‌شود.
 
این ارگان جدید باید در مدتی کوتاه وضعیت ادیان را مشخص کرده و برنامه فعالیت و همچنین برنامه تربیت دینی ـ معنوی جوانان و برگزاری اعیاد و برنامه­‌های مهم اجتماعی را تدوین کند.

علاوه بر این، اداره امور ادیان در آینده نزدیک پیشنهاداتی برای بهبود کار مفتیان و تشکیل شورای علما و همچنین تشکیل شورای اجتماعی زیر نظر این اداره به رئیس دولت ارائه خواهد کرد.

این اداره همچنین به بررسی مسائل مرتبط با فعالیت کمیته امور حج اینگوشتیا، نظارت بر مدارس دینی، تدریس «اصول دین» در مدارس، ترویج ادبیات اسلامی و همچنین سازمان‌دهی تعاملات نزدیک با مناطق روسیه و جوامع اسلامی در خارج از کشور خواهد پرداخت.
 
چندی پیش یِفکوروف، رئیس‌جمهور اینگوشتیا نسبت به فعالیت شورای مفتیان منطقه ابزار نارضایتی کرده و پیشنهاد داد که در این اداره تغییراتی صورت بگیرد و در ترکیب شورای علما تجدید نظر شود.

وی راجع به ضرورت انتقال وظایف مفتیان در امور سازماندهی حج به دولت اینگوشتیا نیز تأکید کرده بود.

اینگوشتیا از جمهوری‌های خودمختار روسیه است. مردم اینگوشتیا از تبار قفقازی هستند و با چچن‌ها و گرجی‌ها هم‌تبار به شمار می‌آیند.

انتهای پیام/ 852

منبع: شیعه نیوز

برچسب ها:
آخرین اخبار