امروز : جمعه ۶ اسفند ۱۳۹۵ - 2017 February 24
۱۹:۳۹
نمایشگاه رسانه دیجیتال
ادموند
کمک مالی
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 156220
تاریخ انتشار: ۱۸ بهمن ۱۳۹۴ - ساعت ۱۵:۳۴
تعداد بازدید: 182
به گزارش «پیروان مــوعــود»، افراد مسلح ناشناس «ملا محمد زی» رئیس بخش اطلاعات طالبان و معاونش را ربودند.طالبان با رد ربوده شدن رئیس اطلاعات این گروه، ...

به گزارش «پیروان مــوعــود»، افراد مسلح ناشناس «ملا محمد زی» رئیس بخش اطلاعات طالبان و معاونش را ربودند.

طالبان با رد ربوده شدن رئیس اطلاعات این گروه، اخبار منتشر شده را شایعه دانستند.

این در حالی است که سه دور از نشست چهارجانبه افغانستان، پاکستان، چین و آمریکا در مورد چگونگی مذاکرات صلح طالبان و دولت کابل برگزار شده است.

هدف از این نشست‌ها راضی کردن طالبان افغان به مذاکره با دولت کابل و همچنین تشکیل دستورکاری برای این مذاکرات عنوان شد.

فارین پالیسی نیز چندی قبل نوشته بود که احتمال دارد طالبان در رابطه با روند صلح حرف پاکستان را نخوانند و به نظر می‌رسد که طالبان به‌خاطر منافع پاکستان سر خم نمی‌کنند و با ادامه‌ حضور سربازان خارجی در افغانستان،‌ حاضر به خلع سلاح نمی‌شوند، زیرا این کار به‌مثابه خودکشی سیاسی این گروه خواهد بود.

از سوی دیگر طالبان و حامیان داعش نیز در افغانستان بارها با یکدیگر درگیر شده‌اند.

چندی پیش، در درگیری میان این دو گروه در ولایت زابل افغانستان، طالبان افغانستان توانستند علاوه بر سرکوب این نیروها در این ولایت، 30 تروریست داعش را دستگیر کنند.

«عبدالظاهر قدیر» معاون اول پارلمان افغانستان چندی قبل تأکید کرده بود که سرکرده‌های گروه تروریستی داعش در افغانستان به‌راحتی در کابل تردد می‌کنند و شورای امنیت ملی افغانستان از پروژه گسترش داعش در این کشور حمایت می‌کند که البته این اظهارات توسط دولت کابل رد شد.

انتهای پیام/654

منبع: شیعه نیوز

برچسب ها:
آخرین اخبار