امروز : دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 24
۰۰:۵۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 156239
تاریخ انتشار: ۱۹ بهمن ۱۳۹۴ - ساعت ۱۲:۰۸
تعداد بازدید: 225
به گزارش پیروان مــوعــود، حمیدرضا یغمایی مدیرکل نگهداری و مهندسی عملیات سازمان ثبت احوال کشور در گفت وگو با خبرنگار گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران ...

به گزارش پیروان مــوعــود، حمیدرضا یغمایی مدیرکل نگهداری و مهندسی عملیات سازمان ثبت احوال کشور در گفت وگو با خبرنگار گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان؛ اظهار داشت: با توجه به اینکه خدمات احراز هویت یکی از مهم‌ترین کارکردهای کارت هوشمند ملی در انتخابات است در صورت فراهم بودن بستر، سیستم رای گیری به صورت مجازی انجام می شود و هرجا که نیاز به احراز هویت در فضای مجازی باشد مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

وی در ادامه گفت:درحال حاضر به دلیل اینکه عده‌ای از افراد فاقد کارت هوشمند ملی بوده، سیستم رای گیری انتخابات به صورت حضوری و با ارائه شناسنامه و کارت ملی انجام می‌شود.

یغمایی تصریح کرد: در انتخابات امسال تمام اسناد توسط هیئت اجرایی انتخابات از جمله صورت جلسه‌ها،مکاتبات، اسناد و دستورالعمل ها به صورت الکترونیک و آنلاین رد و بدل می شود و همچنین امضای مسئول مرتبط نیز به روش امضای دیجیتال صورت می‌گیرد.

مدیرکل نگهداری و مهندسی عملیات سازمان ثبت احوال کشور گفت: در بحث امضای دیجیتال این امکان وجود دارد که فرد اسناد رسمی را در فضای مجازی امضا کرده و به وسیله کلیدهای عمومی و خصوصی، خدمات مورد نظر خود را دریافت کند.

منبع: باشگاه خبرنگاران

منبع:فرهنگ

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها