امروز : یکشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 18
۰۵:۴۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 156263
تاریخ انتشار: ۱۹ بهمن ۱۳۹۴ - ساعت ۱۴:۲۲
تعداد بازدید: 208
به گزارش «پیروان مــوعــود»، به نوشته پایگاه خبری العهد، چند محموله حاوی کمک های بشر دوستانه از سوی سازمان صلیب سرخ به شهرک معضمیه الشام واقع در جنوب ...

به گزارش «پیروان مــوعــود»، به نوشته پایگاه خبری العهد، چند محموله حاوی کمک های بشر دوستانه از سوی سازمان صلیب سرخ به شهرک معضمیه الشام واقع در جنوب غرب دمشق وارد شد.
براساس این گزارش این کمک ها شامل مواد غذایی و دارویی است و می تواند نیازهای سه هزار و 500 نفر از ساکنان معضمیه الشام را تامین کند.

کمیته بین المللی صلیب سرخ و هلال احمر سوریه این کمک های را در اختیار مردم این شهرک می گذارند.
پیشتر نیز چند محموله حاوی کمک های غذایی و دارویی برای بیش از 10 هزار نفر از ساکنان این منطقه در دمشق ارسال شده بود.

کمیته آشتی در معضمیه الشام اعلام کرد مردم در اعتراض به نادیده گرفته شدن رنج های مردم ساکن این شهرک در مدت جنگ از سوی سازمان های وابسته به سازمان ملل این کمک ها را رد کردند.
آنان اعلام کردند پس از آشتی در معضمیه دیگر به این کمک ها نیازی ندارند و آن زمان که کمک لازم داشتند، سازمان های امدادی خارجی کمک ها را از آنان دریغ کردند.

پس از دو سال محاصره و جنگ و به دنبال تلاش های فشرده معتمدان و چهره های مردمی برای برقراری آشتی در معضمیه الشام، زندگی عادی به تدریج به این شهرک باز می گردد و تعداد زیادی از خانواده های ساکن این منطقه پس از مدتی آوارگی به محله خود باز گشته اند.

دولت سوریه هفته گذشته بار دیگر با ورود کمک های بشر دوستانه سازمان ملل و صلیب سرخ به شهرک های محاصره شده این کشور موافقت کرد .
با اعلام موافقت از سوی دولت سوریه، هلال احمر سوریه کمک های انسانی و بشردوستانه بین المللی را به شهرک محاصره شده «التل» در حومه دمشق وارد کرد.
14 کامیون حامل کمک های انسانی این کمیته با همراهی هلال احمر سوریه وارد شهرک «التل» در شمال دمشق شده است.

تاکنون سه کاروان کمک های دارویی و بهداشتی و غذایی این سازمان ملل به شهرک های محاصره شده «مضایا»، «الفوعه» و «کفریا» وارد شده اند.
گروه های تروریستی و تکفیری از جمله گروه موسوم به «جیش الفتح» از ورود محموله های بشردوستانه سازمان ملل متحد، صلیب سرخ و هلال احمر سوریه به این شهرک ها جلوگیری می کنند و یا تروریست های تکفیری تاکنون چندین بار کمک های انسانی به مردم مضایا را سرقت و از تحویل آن به مردم این شهرک خودداری کرده و پس از چندی این کمک ها را با قیمت های زیاد به مردم مضایا فروخته اند.

سوریه از مارس 2011 (اسفند 89) به دلیل حضور گروه های تروریستی و تکفیری تحت حمایت کشورهای خارجی با بحران مواجه است.
براساس گزارش ها، تاکنون بیش از 300 هزار نفر از شهروندان این کشور در جریان بحران سوریه کشته شده و میلیون ها نفر نیز مجبور به ترک خانه و کاشانه خود شده اند.

انتهای پیام/ 852

منبع: شیعه نیوز

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها