امروز : پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 26
۱۲:۴۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 156269
تاریخ انتشار: ۱۹ بهمن ۱۳۹۴ - ساعت ۲۲:۵۱
تعداد بازدید: 194
به گزارش «پیروان مــوعــود»، به نقل از خبرگزاری رویترز، رمضان قدیروف، رهبر جمهوری چچن گفت: ماموران اطلاعاتی چچن همچنین در میان نیروهای داعش نفوذ ...

به گزارش «پیروان مــوعــود»، به نقل از خبرگزاری رویترز، رمضان قدیروف، رهبر جمهوری چچن گفت: ماموران اطلاعاتی چچن همچنین در میان نیروهای داعش نفوذ کرده‌اند. ما ماموران مخفی را در آغاز جنگ سوریه به همراه مبارزان اعزام کردیم تا در آنجا نیروهایی را آموزش دهند.
شبکه تلویزیون دولتی روسیه گفت: براساس اظهارات رمضان قدیروف یک شبکه جاسوسی گسترده در داخل داعش ایجاد شده است. بهترین مبارزان جمهوری چچن به این شبکه اعزام شدند آنها اطلاعات مربوط به ساختار و تعداد تروریست‌ها را جمع آوری می‌کنند و اهداف را برای بمباران شناسایی کرده و نتایج حملات هوایی را مستندسازی می‌کنند.
این در حالی است که دیمیتری پسکوف، سخنگوی ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه از تایید حضور نیروهای چچنی در سوریه امتناع کرد.
دیپلمات‌های غربی معتقدند نیروهای ویژه روسیه نیز در داخل سوریه فعال هستند؛ اظهاراتی که مقامات مسکو آن را رد می‌کنند. اما شبکه تلویزیونی دولتی روسیه گفت: زمان آن فرا رسیده تا درباره نیروهایی که به هماهنگی حملات هوایی روسیه در سوریه کمک می‌کنند وجان خود را در این راه می‌دهند صحبت شود.
این شبکه تلویزیونی یک کمپ آموزشی در چچن را نشان داد و اعلام کرد در حال حاضر سربازانی در سوریه فعال هستند.
قدیروف در اکتبر سال گذشته میلادی گفت: قصد دارم تا ماموران مخفی چچنی را برای شرکت در عملیات‌های ویژه به سوریه اعزام کنم اما این اقدام تنها در صورتی انجام می‌شود که پوتین اجازه آن را صادر کند.

انتهای پیام/ 242

منبع: شیعه نیوز

برچسب ها:
آخرین اخبار