امروز : چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 25
۱۳:۳۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 156282
تاریخ انتشار: ۲۰ بهمن ۱۳۹۴ - ساعت ۱۰:۱۵
تعداد بازدید: 235
به گزارش «پیروان مــوعــود»، در حالی که محور مقاومت در منطقه به پیروزی های مهمی دست یافته است، دیروز یک شنبه 18 بهمن 1394 همایشی در "بیروت" با هدف ...

به گزارش «پیروان مــوعــود»، در حالی که محور مقاومت در منطقه به پیروزی های مهمی دست یافته است، دیروز یک شنبه 18 بهمن 1394 همایشی در "بیروت" با هدف فضاسازی رسانه ای علیه جمهوری اسلامی ایران برگزار شد.

در این همایش که به بهانه حمایت از اقلیت های عربی و با عنوان "إضطهاد الاقليات العربية.. الأحواز نموذجاً" (رنج اقلیت های عرب.. اهواز به مثابه یک نمونه) برگزار شد، سخنرانان از ظلم جمهوری اسلامی به مردم عرب الاحواز سخن گفتند!!

در همین رابطه سایت لبنانی "هنا صيدا" در گزارشی با محکوم کردن این نشست نوشت: این همایش با پول کسانی برگزار شده است که ملت عراق، سوریه و یمن را به خاک و خون می کشند و از داعش و تروریست ها حمایت می کنند.

هنا صیدا ادامه داد: برگزار کنندگان این همایش از طرف کسانی تحریک می شوند که در محور آمریکایی ــ صهیونیستی قرار دارند و در میدان های مختلف از ایران شکست خورده اند.

این رسانه وابسته به علمای اهل سنت لبنان ادامه داد: اهل تسنن ایران در مجلس این کشور 20 نماینده دارند. آنان از وهابیت تبعیت نمی کنند و رئیس فراکسیون اهل سنت مجلس ایران می گوید: "ما اهل سنت در ایران، دیدگاه مشترکی با برادران شیعه داریم و تفاوتی بین ما وجود ندارد. در ایران 31 استان وجود دارد و در همه این استان ها، اهل سنت زندگی می کند و در برخی استان ها اهل سنت بیشتر از شیعیان هستند".

نویسنده سایت هنا صیدا اضافه کرد: کسانی که تلاش می کنند اقلیت ها و عربهای ایران را تحریک کنند آیا می دانند که بتازگی در کلیسای سرکیس مقدس تهران همایش اقلیت ها برگزار شد؟ در حالی که دولت های خلیج فارس، حتی ساخت کلیسا را در کشورهای خود ممنوع کرده اند؟ آیا آنان می دانند که ایران نمایندگانی از مسیحیان، کلیمی ها، زردشتی ها و آشوری ها در مجلس خود دارد؟

گفتنی است پس از پیروزی انقلاب اسلامی، برخی کشورهای عربی که این انقلاب مردمی، منافع آنان را تهدید می کرد با هدف ایجاد فتنه و دودستگی به دنبال تحریک اقلیت ها در ایران بودند. هم اکنون نیز در برخی کشورهای عربی همایش هایی برای تحریک اقلیت های ایران، به صورت برنامه ریزی شده و هدفدار برگزار می‎کنند.

انتهای پیام/ 852

منبع: شیعه نیوز

برچسب ها:
آخرین اخبار