امروز : پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 25
۰۱:۵۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 156302
تاریخ انتشار: ۲۰ بهمن ۱۳۹۴ - ساعت ۱۴:۰۳
تعداد بازدید: 214
به گزارش «پیروان مــوعــود»، گروه های حقوق بشر روز سه شنبه اعلام کردند این مسلمانان پس از بازداشت مورد ضرب و شتم قرار گرفته و تهدید به مرگ شده ...

به گزارش «پیروان مــوعــود»، گروه های حقوق بشر روز سه شنبه اعلام کردند این مسلمانان پس از بازداشت مورد ضرب و شتم قرار گرفته و تهدید به مرگ شده اند.

قوانین امنیتی ویژه در استان های جنوبی تایلند با اکثریت مسلمان پس از تلاش گروه های استقلال طلب برای خودمختاری و درگیری با نظامیان حاکم است. در این درگیری های 12 ساله تاکنون بیش از 6 هزار و 500 نفر کشته شده اند که اغلب غیرنظامی هستند.

براساس قوانین حکومت نظامی یک فرد مظنون شورشی را می توان برای شش هفته بدون اتهام در بازداشت نگه داشت که این روش مورد اعتراض گروه های حقوق بشر است.
به نوشته تارنمای شبکه خبر آسیا، یک مطالعه نشان می دهد 54 مورد شکنجه جسمی و روحی توسط نیروهای امنیتی و استقلال طلب طی سال های 2014 و 2015 اتفاق افتاده که اغلب در اردوگاه های نظامی بوده است.
'پورنپن خونگکاچونکیت' از سازمان غیردولتی و یک بنیاد فرهنگی اعلام کرد 'آنچه ما ثبت کرده ایم، نوکی از یک کوه یخ است'.

براساس این گزارش، وضعیت پس از کودتای سال 2014 که ارتش تایلند قدرت را در دست گرفت، بدتر شده است، چون مکانیزمی برای نظارت بر بازجویی ها پس از کودتا وجود ندارد.
یک گزارش دیگر و با استناد به شهادت افراد نشان می دهد 75 نفر ادعا کرده اند طی بازداشت در سال 2015 شکنجه شده اند.

'پراموت' سخنگوی ارتش با رد هرگونه شکنجه در این دو گزارش آن را 'تخیلی' دانست.
این در حالی است که پلیس تایلند فروردین ماه امسال اعلام کرده بود هفت تن از نیروهای امنیتی ممکن است به سبب قتل چهار غیر نظامی در منتهی الیه جنوب تایلند تحت پیگرد قضایی قرار گیرند.

تایلند کشوری در جنوب شرق آسیا با اکثریت بودایی است که در سه استان یالا، پاتانی و ناراتیوات واقع در جنوب این کشور استقلال طلبان مسلمانان با دولت مرکزی در جنگ هستند، هر چند مذاکراتی بین دو طرف برای پایان درگیری ها برگزار می شود اما تاکنون به نتیجه نرسیده است.


انتهای پیام /654

منبع: شیعه نیوز

برچسب ها:
آخرین اخبار