امروز : سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 23
۰۲:۲۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 156317
تاریخ انتشار: ۲۱ بهمن ۱۳۹۴ - ساعت ۱۱:۵۰
تعداد بازدید: 202
به گزارش پیروان مــوعــود ، «رحمان ملک» رئیس کمیته سنای پاکستان در امور داخلی و مبارزه با مواد مخدر این کشور، اظهارات «دیود ...

به گزارش پیروان مــوعــود ، «رحمان ملک» رئیس کمیته سنای پاکستان در امور داخلی و مبارزه با مواد مخدر این کشور، اظهارات «دیود هیدلی» عامل آمریکایی حملات بمبئی در سال 2008 میلادی را بی‌اساس خواند.

وی افزود: دولت هند با انتشار اظهارات جعلی هیدلی به دنبال بدنامی پاکستان است.

رحمان ملک عضو ارشد حزب «مردم پاکستان» گفت که اتهامات هند علیه پاکستان برای انگیزه‌های آینده مطرح شده است در حالی که هیدلی از سوی سازمان اطلاعات هند (راو) برای اجرای حملات بمبئی مامور شده بود.

ملک اذعان کرد: وی از جزئیات حملات بمبئی آگاهی دارد که چگونه عناصر غیر دولتی از پاکستان برای این حملات استخدام شدند و چگونه از کمک مالی برخوردار شدند .

تبعه آمریکایی که در حملات بمبئی در سال 2008 میلادی با تروریست‌ها همکاری کرده بود؛ سازمان اطلاعات ارتش پاکستان (آی اس آی) را به کمک به تروریست‌ها متهم کرده است.

هیدلی در سال 2013 میلادی به دلیل نقش در حملات بمبئی از سوی دادگاه «شیکاگو» به 35 سال حبس در این کشور محکوم شد.

تبعه آمریکایی افزود که برای سازمان اطلاعات ارتش پاکستان کار کرده است.

«اوجوال نیکام» دادستان هندی در مقابل دادگاه این کشور به خبرنگاران در بمبئی گفته بود که دیود هیدلی برای سازمان آی.اس.آی کار کرده است و این سازمان نیز برای لشکر طیبه کمک مالی و نظامی فراهم می‌کرده است.

منبع: تسنیم

منبع:فرهنگ

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها