امروز : جمعه ۲۹ دی ۱۳۹۶ - 2018 January 19
۱۳:۱۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 156341
تاریخ انتشار: ۲۱ بهمن ۱۳۹۴ - ساعت ۱۳:۵۴
تعداد بازدید: 341
به گزارش «پیروان مــوعــود»، جیمس مونرو سفیر نیوزلند در کشور عراق با آیت الله سید محمدسعید حکیم از مراجع شیعه دیدار کرد. آیت الله حکیم در ...

به گزارش «پیروان مــوعــود»، جیمس مونرو سفیر نیوزلند در کشور عراق با آیت الله سید محمدسعید حکیم از مراجع شیعه دیدار کرد.

 آیت الله حکیم در این دیدار تاکید کردند: ما یک دژ محکمی در برابر تفکر افراطی‌گری داریم ولی جهان، ‌چنین دژی ندارد.

ایشان از مردم سرتاسر دنیا خواستند تا با جرأت حقیقی به مبارزه با داعش بپردازند.

معظم له به صراحت به زادگاه و کسانی که از داعش حمایت مالی می کنند اشاره کردند و نسبت به فراگیر شدن خطر داعش در سرتاسر دنیا در صورت عقب نشینی  و شانه خالی کردن در برابر آن هشدار دادند.

بعضی کشورها در برابر داعش بی توجهند

آیت الله حکیم تاکید کردند: ما یک نوع بی توجهی از بعضی از کشورها در قبال داعش احساس می کنیم و هشدار دادند که ما از رشد تفکر داعشی در برخی کشورها آگاهی داریم و می‌بینیم که تعداد کسانی که به گروه‌های تروریستی ملحق می شوند در حال افزایش است که این نشانگر آن است که این کشورها استحکام کافی فکری و فرهنگی را دارا نیستند، این درحالی است که مردم عراق این ویژگی ها را دارند که از آبرو و جان و کشور و مقدساتشان دفاع می کنند.

ایشان تاکید کردند: شیعه از تفکر افراطی‌گری نگرانی ندارد؛ چراکه پیروان اهل بیت تفکر و فرهنگی مبتنی بر ارزش‌ها و الگوهای انسانی دارند. اگر دنیا می‌خواهد تروریسم را از بین ببرد باید با جدیت و صراحت تمام اقدام کند، چراکه بعضی از کشورها از مسئله‌‌ی مبارزه با داعش برای رسیدن به منافع‌اش سوء استفاده می کند.   


انتهای پیام/654

منبع: شیعه نیوز

برچسب ها:
آخرین اخبار