امروز : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۰۹:۲۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 156354
تاریخ انتشار: ۲۱ بهمن ۱۳۹۴ - ساعت ۲۰:۴۵
تعداد بازدید: 265
به گزارش «پیروان مــوعــود»، مردم عراق در استان صلاح‌الدین، با وارونه‌کردن پرچم‌های داعش بر فراز بام‌ها، در دل تروریست‌های این گروه ترس و وحشت ایجاد ...

به گزارش «پیروان مــوعــود»، مردم عراق در استان صلاح‌الدین، با وارونه‌کردن پرچم‌های داعش بر فراز بام‌ها، در دل تروریست‌های این گروه ترس و وحشت ایجاد کردند.

یک منبع بومی فاش کرد که عناصر داعش، هنگام گشت‌زنی در منطقه الشرقاط در استان صلاح‌الدین متوجه شدند مردم این منطقه، پرچم داعش را به صورت وارونه بر فراز منازل نصب کرده‌اند و این مسأله را به مثابه تهدیدی خطرناک ارزیابی کردند.
 
این منبع که خواست نامش فاش نشود، به وبگاه شبکه السومریه گفت: داعش که تاکنون با چنین پدیده‌ای مواجه نبود، به سرعت شمار زیادی از عناصر خود را به مناطقی که این اتفاق در آن‌ها افتاده بود، اعزام کرد و این عناصر برای ایجاد رعب و وحشت تهدید کردند کسانی که این پرچم‌ها را واژگون نصب کرده‌اند، گردن خواهد زد.
 
منطقه الشرقاط، از ماه ژوئن سال 2014 توسط تروریست‌های داعش اشغال شد و در حال حاضر آخرین پایگاه داعش در استان صلاح‌الدین به شمار می‌رود.

اختلاف اعتقادی و چند دستگی تکفیری‌ها

یک کارشناس گروه‌های تروریستی تأکید کرد: اختلافات داخلی میان عناصر و سران تشکیلات تروریستی داعش درباره مسائل اعتقادی بیش از حملات هوایی ائتلاف تحت فرماندهی امریکا، این گروهک را تهدید می‌کند.
 
صلاح الدین حسن، کارشناس مسائل گروه‌های تروریستی گفت: از جمله مسائلی که باعث بروز تنش میان عناصر داعش شده است، اختلافات جدی درباره مسائل اعتقادی از جمله اختلاف درباره مسلمان، مشرک یا کافربودن شیعیان است.
 
صلاح‌الدین حسن با اشاره به اینکه عناصر گروه داعش از ملیت‌های مختلف و دارای افکار و اندیشه‌های متفاوت هستند، تأکید کرد: برخلاف تصور برخی، تشکیلات داعش، یکپارچه نیست؛ بلکه از نظر فکری، اختلافاتی میان عناصر آن وجود دارد.
 
این کارشناس افزود: حملات ائتلاف بین‌المللی علیه مواضع داعش باعث به وجودآمدن نوعی سیستم فاقد مرکزیت در مدیریت شده و در نتیجه سران این گروه، عامل کنترل را از دست داده‌اند.
 
وی با اشاره به اینکه دو دستگی‌های فراوان به وجود آمده، میان عناصر داعش، امر جدیدی نیست و تصمیم سران این گروهک برای کاهش حقوق عناصرشان و همچنین برخی نزاع‌های طبقاتی سبب این امر شده است.
 
اخیرا روزنامه آمریکایی دیلی اکسپرس نوشته بود: به دنبال اقدام داعش مبنی بر کاهش حقوق عناصرش پس از بحران قطع مسیر تجارت نفت بر اثر حملات ائتلاف، شماری از افراد از داعش جدا شده و اقدام به تشکیل گروه‌های رقیب کردند.

صلاح‌الدین حسن افزود: این چند دستگی‌ها باعث جدایی شمار زیادی از عناصر گروه تروریستی داعش با هدف تشکیل گروه‌های جهادی دیگر شده است که به رقابت با داعش می‌پردازند.

وی تأکید کرد: شماری از سران داعش، از قبول قضاوت شرعی این گروه خودداری می‌کنند، شماری دیگر نیز با مشکل انتقال از تشکیلات نظامی به بخش مدیریت مواجه هستند و این امر باعث اختلافاتی میان سرکردگان بخش‌ها و دستگاه قضایی داعش و جداشدن عناصر و گاهی نافرمانی آنها شده است.

این کارشناس گروه‌های تروریستی در پایان افزود: از جمله عواملی که باعث تقویت دو دستگی ها شده در پیش گرفتن سیاست تقسیم طبقاتی در برخی موارد است. به طوری که گروه‌های مختلف مانند عناصر چچنی، انگلیسی یا نیروهایی از کشورهای مغرب عربی وجود دارند و هر کدام از این گروه‌ها نیز به دام رقابت نژادی افتاده و بر سر مسائل مالی و مدیریتی دچار اختلاف شده‌اند.

انتهای پیام/ 852

منبع: شیعه نیوز

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها