امروز : دوشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 February 19
۰۶:۰۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 156356
تاریخ انتشار: ۲۱ بهمن ۱۳۹۴ - ساعت ۲۱:۴۹
تعداد بازدید: 321
به گزارش پیروان مــوعــود، ناصر حمدی در گفت‌وگوی مطبوعاتی گفت: مشارک مصر در تمرین نظامی "رعد شمال" عربستان در چارچوب همکاری راهبردی ...

به گزارش پیروان مــوعــود، ناصر حمدی در گفت‌وگوی مطبوعاتی گفت: مشارک مصر در تمرین نظامی "رعد شمال" عربستان در چارچوب همکاری راهبردی موجود بین دو کشور صورت می گیرد چرا که قاهره پیشتر نیز با ریاض تمرین های نظامی مشابهی در دوره گذشته انجام داده بود.

وی افزود: شمار نیروهای ارتش مصر که در این تمرین نظامی شرکت می کنند، بیش از 350 نفر است و تمرکز آنها روی تمرین های زمینی خواهند بود؛ به گونه ای که خودروهای زرهی برای شرکت در این تمرین های نظامی وارد عربستان خواهند شد.

عبدالحافظ ابراهیم سفیر سودان در عربستان نیز با اشاره به "روابط راهبردی" کشورش با عربستان گفت که خارطوم در مانور رعد شمال شرکت خواهد کرد.

جمال الشمایله سفیر اردن در عربستان نیز از شرکت کشورش در مانور یاد شده خبر داد و آن را در راستای همبستگی با ریاض و سایر کشورهای عربی و اسلامی برای تامین امنیت اعراب دانست.

فعال عربستانی با نام مستعار "مجتهد" فاش کرد که تمرین‌های نظامی ارتش سعودی در شمال عربستان برای آمادگی جهت دخالت نظامی در سوریه انجام می شود.

وی تصریح کرد: اگر گفته‌های افسران سعودی درست باشد؛ تمرین نظامی "رعد شمال" چیزی جز آمادگی برای حمله ای نیست که از طریق اردن به سمت سوریه انجام خواهد شد.

مجتهد افزود: در بین افسران مطرح است که مشاوران محمد بن سلمان (وزیر دفاع سعودی) به وی درخصوص پیوستن شمار زیادی از جنگجویانش به داعش - در صورت رسیدن به جبهه- (نبرد در سوریه) هشدار داده‌اند، اما وی به آن توجهی نکرده است. این افسران همچنین این پرسش را مطرح کرده اند که علت تصمیم برای جنگیدن در میدان دشواری نظیر سوریه - با وجود تداوم درگیری با حوثی ها که به نفع ارتش سعودی پیش نمی رود - چیست؟

وزیر خارجه سوریه اخیرا درباره هرگونه حمله زمینی به سوریه هشدار داد و گفت که عربستان در صورت دخالت منتظر تابوت نظامیانش باشد.

ولید معلم گفت: عربستان خواسته آمریکا را اجرا می‌کند، ولی به نظر می‌رسد که پیروزی‌های ارتش عربی سوریه توطئه‌کنندگان و حامیان آنها را از ابزارهایشان در میدان ناامید کرده و آنها تصمیم گرفته‌اند که خودشان وارد میدان شوند، البته من بعید می‌دانم آنها با نیروهای زمینی خود در سوریه دخالت کنند، اما در عین حال وقتی به تصمیمات جنون‌آمیزی که نه تنها علیه یمن بلکه در مناطق دیگر اتخاذ کرده‌اند ، نگاه می‌کنم، می‌بینم که چیزی از آنها بعید نیست.

وی تصریح کرد: عقل و منطق هرگونه دخالت را بعید می‌داند، اما جنون مقامات عربستان موجب می‌شود که هیچ چیزی را بعید ندانیم.

منبع: تسنیم

منبع:فرهنگ

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها