امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۱۱:۱۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 15638
تاریخ انتشار: ۱ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۸:۴۱
تعداد بازدید: 100
محمدعلی اسفنانی در گفت‌وگو با خبرنگار قضایی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس با گرامیداشت هفته قوه قضائیه در خصوص ترویج فرهنگ حقوقی و ...

محمدعلی اسفنانی در گفت‌وگو با خبرنگار قضایی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس با گرامیداشت هفته قوه قضائیه در خصوص ترویج فرهنگ حقوقی و قضایی در جامعه اظهار داشت: یکی از دلایل افزایش حجم پرونده‌های قضایی در دادگستری‌های کشور آگاه نبودن مردم نسبت به مسائل قضایی و حقوقی است.

وی افزود: آگاهی جوانان ما از حقوق و تکالیف خود به خصوص در بحث ازدواج بسیار ناچیز است و همین امر آمار طلاق در کشور را افزایش داده است.

سخنگوی کمیسیون قضایی با اشاره به اقدامات انجام شده در خصوص ترویج فرهنگ حقوقی و قضایی در جامعه گفت: ما چند سال پیش پروژه‌ای را با همکاری دانشکده‌های افریقای جنوبی و یکی از کشورهای آسیایی با هدف ترویج فرهنگ حقوقی در جامعه آغاز کردیم و مشابه این پروژه نیز در دانشگاه مفید قم به اجرا درآمد.

اسفنانی نقش قوه قضائیه و رسانه‌ها را در ترویج فرهنگ حقوقی و قضایی در جامعه کمرنگ دانست و افزود:‌ متأسفانه رسانه ملی تنها به چند برنامه کلیشه ای در این زمینه اکتفا کرده و دستگاه قضایی هم آنچنان که باید به این موضوع نپرداخته است.

وی دستگاه قضایی را نیازمند تحولی جدی دانست و تأکید کرد: قوه قضائیه از لحاظ بودجه وابسته به قوه مجریه است و دولت هم هر زمانی که بخواهد عرصه را بر دستگاه قضا تنگ کند سیاست کاهش بودجه را پیش می گیرد که این موضوع به کلی با استقلال قوه قضائیه در تضاد است.

سخنگوی کمیسیون قضایی در پایان خاطرنشان کرد: حداقل توقع ما از دولت یازدهم نگاه جدی به نیازهای دستگاه قضایی است و از آنجایی که رئیس جمهور منتخب در رشته حقوق تحصیل کرده بهتر می‌تواند اهمیت مطالب حقوقی را درک کند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها