امروز : شنبه ۶ خرداد ۱۳۹۶ - 2017 May 27
۰۴:۳۸
ادموند
کمک مالی
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 156391
تاریخ انتشار: ۲۲ بهمن ۱۳۹۴ - ساعت ۲۲:۳۱
تعداد بازدید: 313
به گزارش «پیروان مــوعــود»، «عادل الجبیر» وزیر خارجه عربستان که به مراکش سفر کرده در نشست خبری مشترکی با همتای مراکشی خود حضور پیدا کرد.«صلاح الدین ...

به گزارش «پیروان مــوعــود»، «عادل الجبیر» وزیر خارجه عربستان که به مراکش سفر کرده در نشست خبری مشترکی با همتای مراکشی خود حضور پیدا کرد.
«صلاح الدین مزوار» وزیر خارجه مراکش ضمن تأکید بر روابط دو جانبه مستحکم دو کشور اعلام کرد رباط از عربستان در برابر آنچه دخالت در امور داخلی این کشور نامید حمایت می‌کند و افزود: از هر موضعی که عربستان برای حفظ امنیت خود اتخاذ کند حمایت می‌کنیم.
وی همچنین درباره بحران سوریه گفت از حل سیاسی بحران در این کشور استقبال می‌کند و بر لزوم حفظ نهادهای دولتی سوریه تأکید کرد.
مزوار ضمن اعلام حمایت از عملیات عربستان در خاک یمن، پدیده تروریسم را یک آفت توصیف کرد و خواستار تقویت تلاش‌های بین المللی برای مقابله با آن شد.
از سوی دیگر الجبیر در پاسخ به سوالی درباره حضور در نشست مونیخ برای از سرگیری گفت‌وگوهای صلح سوریه اعلام کرد که در این نشست حضور پیدا خواهد کرد و بار دیگر مدعی شد که ریاض اصرار دارد اسد نقشی در آینده سوریه نداشته باشد اما می‌خواهیم نهادهای دولتی حفظ شود.
وی همچنین اعلام کرد که اگر گفت‌وگوهای صلح سوریه با موفقیت پیش نرود قطعا گزینه‌های جایگزینی وجود دارد که در حال حاضر جزئیاتی درباره آن منتشر نخواهد شد.
وزیر خارجه عربستان همچنین درباره عراق گفت که کشورش تلاش می‌کند از آنچه ثبات و قومیت عربی عراق خوانده حمایت کند و افزود تلاش می‌کنیم با هر گونه اقدامی در راستای سلطه گری بر عراق به ویژه از سوی ایران مقابله کنیم.
الجبیر درباره گزارش‌های اخیری که در خصوص اعزام نیرو از سوی عربستان به سوریه عنوان شده بود گفت اگر ائتلاف ضد داعش بخواهد به سوریه نیرو بفرستد ما آماده‌ایم که در این اقدام مشارکت داشته باشیم.
انتهای پیام/ 242

منبع: شیعه نیوز

برچسب ها:
آخرین اخبار