امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۰۲:۲۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 156422
تاریخ انتشار: ۲۴ بهمن ۱۳۹۴ - ساعت ۰۸:۵۳
تعداد بازدید: 278
به گزارش پیروان مــوعــود،اسداله عسگراولادی گفت: رفت و آمدهای سیاسی و تجاری ایران و چین در ماه‌های گذشته منجر به رقم خوردن اتفاقات مبارکی در ...

به گزارش پیروان مــوعــود،اسداله عسگراولادی گفت: رفت و آمدهای سیاسی و تجاری ایران و چین در ماه‌های گذشته منجر به رقم خوردن اتفاقات مبارکی در اقتصاد ایران شده است؛ بر این اساس قرار است ۲۰ میلیارد دلار فاینانس چینی جدید برای ایران گشایش شود.

رئیس اتاق بازرگانی مشترک ایران و چین افزود: این ۲۰ میلیارد دلار قرار است ظرف سال‌های آینده و در طول برنامه ششم توسعه در اختیار ایران قرار گیرد، این در شرایطی است که از گذشته نیز ایران می‌توانست دو برابر آنچه را که در چین به صورت ذخیره داشت، فاینانس چینی دریافت کند که این موضوع در حال انجام است.

وی تصریح کرد: اواخر هفته‌ای که گذشت، هیاتی از چین به ایران سفر کرد و هیات تجار ایرانی نیز ۱۵ فروردین به چین می رود، چراکه اکنون سال نو چینی‌ها است و تعطیلات نوروز ایرانی هم در پیش است.

به گفته عسگراولادی، ورود یوان به سبد ارزهای بین المللی تاثیر مثبتی برای ایران دارد، چرا که ما میزان زیادی ارز به یوآن در چین داریم و اگر مبادلات را به یوآن انجام دهیم شرایط بهتری برای فاینانس به‌وجود می آید.
 

منبع: مهر

منبع:فرهنگ

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها