امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۱۹:۴۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 156432
تاریخ انتشار: ۲۴ بهمن ۱۳۹۴ - ساعت ۰۹:۲۷
تعداد بازدید: 304
به گزارش «پیروان مــوعــود»، «شیخ عبدالعزیز آل شیخ» مفتی اعظم عربستان در سخنانی در جمع روحانیون این کشور گفته است که ملت‌های عرب و مسلمان نیاز دارند ...

به گزارش «پیروان مــوعــود»، «شیخ عبدالعزیز آل شیخ» مفتی اعظم عربستان در سخنانی در جمع روحانیون این کشور گفته است که ملت‌های عرب و مسلمان نیاز دارند تا از مذهب خود در برابر حمله فریبکارانه صفویان دفاع کنند.

مفتی اعظم عربستان که در دیدار با شرکت کنندگان در همایش ملی میراث و فرهنگ عربستان موسوم به «جنادریه» سخن می گفت مدعی شد که مبلغان عقیده صفویه تلاش کردند تا نیرنگ را در میان امت اسلامی و فساد را با روش های مختلف از جمله تشکیک در عقاید رواج دهند.

به گزارش رای الیوم؛ شیخ عبدالعزیز آل شیخ خواستار وحدت امت اسلامی و مقابله با روش تبلیغی ایران از طریق حفاظت از عقیده و دفاع از آن شد.

 مفتی اعظم عربستان در ادامه گفت: ملک سلمان عملیات عاصفه الحزم علیه یمن را با تشکیل ائتلاف عربی به منظور دفاع از عقاید اسلامی که در معرض حملات صفویان قرار گرفته است، آغاز کرد. آنچه که عربستان در یمن انجام می دهد، دفاع از شریعت اسلامی در مقابله با صفویان است.

 کاربران و فعالان شبکه های اجتماعی در کشورهای عربی با منش درباری مفتی اعظم عربستان آشنا هستند. آنها می دانند که شیخ عبدالعزیز آل شیخ سیاست های آل سعود را صبغه دینی می دهد تا این سیاست ها را پیش ببرد.

 این کاربران و فعالان عرب که از اظهارات تکراری و بی پایه مفتی اعظم عربستان خسته شده اند پاسخ دندان شکنی به اظهارات روز گذشته وی در «جنادریه» داده ‌اند و خواستار پایان دادن به سخنان چاپلوسانه و اظهارات ریاکارانه او شدند.

روزنامه الکترونیکی رای الیوم که صفحه ویزه ای در شبکه های اجتماعی را به خود اختصاص داده بخشی از پاسخ های کاربران و فعالان شبکه های اجتماعی به شیخ عبدالعزیز آل شیخ را منتشر کرده که از نظر شما می گذرد:

سالم از عراق: از هر انسان عاقلی با هر نژاد و مذهبی می خواهم که سخنان این شیخ را با عقل خود بسنجد. آیا سخنان این شیخ که خاستگاهش جز منافع مالی و سیاسی نیست مورد قبول عقل و خرد است؟

از غزه هستم: این شیخ می گوید توفان قاطع دفاع از شریعت و اسلام است. از کی پادشاهی آل سعود به شریعت و اسلام تبدیل شده است؟ آیا تکفیر مسلمانان از ارزش های دینی هم محسوب می شود؟
 

احمد الیاسینی: مرگ بر تو ای شیخ و امثالت که تنها شیوخ دربار هستید. تو داری مسلمانان را علیه ایران می شورانی و با این کارت داری به ایرانی ها که مسلمانند تهمت و افترا می زنی. ای شیخ صفوی ها همان شیعیان و شیعیان همان ایرانی های و ایرانی ها همان فارس ها هستند که سلمان فارسی جز آنهاست.

آخر تو چگونه مسلمانان را علیه ایرانی ها می خواهی بسیج کنی در حالی که آنها دقیقا به همان کتاب و همان پیامبر و دستوراتش ایمان دارند که تو به  آنها ایمان داری.

علی از الجزائر: ای شیخ تو چگونه می گویی ایران خطری برای مسلمانان است در حالی که فرانسه و امریکا در عراق به کشتار کودکان از طریق حملات هوایی اقدام می کنند ولی نسبت به آنها موضعی نشان نمی دهی. شکست های پی در پی عربستان را هر روز در منطقه شاهد هستیم این به خاطر این است که عربستان بر حق نیست.

الصقر از یمن: تو ای شیخ پای مزدوران بلک واتر و داعش که بزرگترین جنایت ها را مرتکب می شوند را به یمن باز کردی حالا هم از امت واحده و اسلامی برای ما سخن می گویی؟ از خدا بترس. تو که ایران شیعی را متهم می کنی آیا تا حالا دیدی یک شیعی شیعی دیگر را بکشد ولی بسیار می بینی سنی سنی دیگر را می کشد و این همان فرهنگ کشت و کشتاری است که امثال تو  نهادینه کرده اند.

 انتهای پیام/654

منبع: شیعه نیوز

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها