امروز : سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 24
۰۸:۲۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 156435
تاریخ انتشار: ۲۴ بهمن ۱۳۹۴ - ساعت ۰۹:۲۷
تعداد بازدید: 214
به گزارش «پیروان مــوعــود»، رسانه‌های سعودی در پی ناتوانی ارتش این کشور در به دست آوردن پیروزی‌های نظامی قابل ذکر تلاش می‌کنند تا با به راه انداختن ...

به گزارش «پیروان مــوعــود»، رسانه‌های سعودی در پی ناتوانی ارتش این کشور در به دست آوردن پیروزی‌های نظامی قابل ذکر تلاش می‌کنند تا با به راه انداختن جنگ رسانه‌ای پیروزی‌های موهوم را به مخاطبان خود القا کنند. در همین راستا رسانه‌های سعودی اعلام کرده بودند که نیروهای وابسته به ریاض تا نزدیکی صنعا پیشروی کرده‌اند و برخی از این نیروها اطراف فرودگاه صنعا با نیروهای جنبش انصار الله و ارتش یمن درگیر شده‌اند.

این در حالی است که "محمد عبدالسلام" یکی از رهبران جنبش انصار الله و سخنگوی رسمی این جنبش که خود نیز هم اکنون در صنعا به سر می‌برد در گفتگو با خبرنگار گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم این‌گونه اخبار را نادرست خوانده و با قاطعیت رد کرد.

وی تاکید کرد که هرگونه خبر در خصوص پیشروی نیروهای وابسته به عربستان به نزدیکی صنعا پایتخت  یا وقوع درگیری در نزدیکی فرودگاه پایتخت نادرست است.

عضو شورای انقلاب یمن:

نزدیک شدن به صنعاء «توهم» است/مزدوران عربستان بر عدن سیطره ندارند چه برسد به صنعا

یکی از اعضای شورای انقلاب یمن در مصاحبه‌ای ضمن هیاهوی رسانه‌ای خواندن نزدیک شدن مزدوران عربستان به پایتخت یمن، گفت که نزدیک شدن به صنعاء توهمی است که آنها در سر می‌پرورانند.

"ابتسام الحمدی" عضو شورای انقلاب یمن در گفت‌وگو با خبرنگار بین الملل خبرگزاری تسنیم به تشریح آخرین تحولات یمن پرداخت.

نزدیک شدن به صنعاء توهمی است که مزدوران عربستان در سر می‌پرورانند

وی در این مصاحبه در پاسخ به سوالی درباره جنجال رسانه‌‌های وابسته به ائتلاف سعودی‌ها درباره نزدیک شدن به صنعاء، پایتخت یمن گفت: این رسانه‌ها چندین ماه است که موضوع نزدیک شدن به صنعاء را مطرح می‌کنند و اجازه دهید که همچنان به مطرح کردن این سخنان ادامه دهند و نزدیک شدن به صنعاء، توهمی است که در سر می‌پرورانند اما واقعیت میدانی چیز دیگری است و حتی اگر دستاوردهایی نیز به دست آورده باشند اما صنعاء بسیار دور از دسترس آنها است.

مناطق جنوب یمن هم اکنون تحت سیطره داعش و القاعده است

عضو شورای انقلاب یمن درباره آخرین اوضاع میدانی در یمن گفت: تمام مناطق جنوبی که نیروهای وابسته به عربستان و منصور هادی مدعی سیطره بر آن شده‌اند، هم اکنون تحت سیطره داعش و القاعده است. این نیروها هنوز بر هیچ منطقه‌ای سیطره نیافته‌اند تا در آن مستقر شوند و در مناطقی که حضور دارند هر روز انفجار و کشتار انجام می‌شود و این نیروها فقط بر بخش کوچکی از عدن سیطره دارند که این منطقه نیز از سوی القاعده مورد تهدید قرار دارد.

نیروهای ارتش یمن توانستند وارد نجران و عسیر عربستان شوند

وی افزود: اما در بخش شمال یمن، نیروهای یمنی توانستند وارد مناطق نجران و عسیر که تحت اشغال عربستان قرار داشته و در اصل متعلق به یمن بوده، شوند و توانستند بر تعدادی از این مناطق سیطره یابند.

روند سیاسی در یمن در جا می زند

الحمدی در بخش دیگری از این مصاحبه درباره روند سیاسی یمن گفت: اسماعیل ولد الشیخ، نماینده سازمان ملل در امور یمن در ریاض بوده و انتظار می‌رود که وارد یمن شود اما موضوعی که واضح بوده، این است که روند سیاسی به تحولات نظامی وابسته است و معتقدم که هم اکنون هیچگونه روند سیاسی که قابل پیاده سازی در یمن باشد، وجود ندارد.

انتهای پیام/ 852

منبع: شیعه نیوز

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها