امروز : سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 22
۰۶:۰۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 156436
تاریخ انتشار: ۲۴ بهمن ۱۳۹۴ - ساعت ۰۹:۲۷
تعداد بازدید: 258
به گزارش «پیروان مــوعــود»، شبکه سعودی العربیه گزارش داد: «شبکه العربیه مطلع شد که مشارکت نیروهای ویژه عربستان در جنگ با داعش در سوریه منوط به جمع ...

به گزارش «پیروان مــوعــود»، شبکه سعودی العربیه گزارش داد: «شبکه العربیه مطلع شد که مشارکت نیروهای ویژه عربستان در جنگ با داعش در سوریه منوط به جمع آوری اطلاعات از ارتش آزاد سوریه درباره شرایط حاکم در جبهه های جنگ است.»

العربیه افزود: «مشارکت عربستان مشروط به مشارکت نیروهای ارتش آمریکا است و هرگز به تنهایی این کار را نخواهد کرد و تنها در سوریه به مبارزه با داعش خواهد پرداخت.»

به گزارش العربیه؛ قرار است محمد بن سلمان وزیر دفاع و جانشین ولیعهد ریاست هیئت عربستانی در سفر به بروکسل برای رایزنی درباره مبارزه با داعش در سوریه را بر عهده بگیرد.

لازم به ذکر است که «احمد عسیری» سخنگوی ائتلاف عربی به رهبری عربستان سعودی در تجاوز به یمن گفته بود هیچ  طرف خارجی در عرصه نبرد زمینی در سوریه با داعش نمی‌جنگد.

العسیری همچنین طی ادعایی بی اساس، ایران را به حمایت از شبه نظامیان تروریست در سوریه و عراق متهم کرد.

عسیری همچنین مدعی شد که کشورش آماده اعزام نیروی زمینی به سوریه به محض تصمیم گیری ائتلاف اسلامی ضد تروریسم است.

خاطرنشان می شود که سعودی ها درباره جنگ در سوریه به خاطر جدی نبودن برخی کشورهای عربی در تلاش است که آمریکا را با خود همصدا کند. این در حالی است که برخی همپیمانان عربستان هدف از دخالت در سوریه را اینطور اعلام کرده اند که ثابت کنند اعراب مستقل هستند و در تصمیم گیری برای مسائل منطقه نیازی به آمریکا ندارند.


انتهای پیام/654

منبع: شیعه نیوز

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها