امروز : چهارشنبه ۴ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 24
۱۳:۳۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 15644
تاریخ انتشار: ۱ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۸:۴۱
تعداد بازدید: 82
خلیل حیات‌مقدم در گفت‌وگو با خبرنگار قضایی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، با گرامیداشت هفته قوه قضاییه اظهار داشت: آموزش و ترویج ...

خلیل حیات‌مقدم در گفت‌وگو با خبرنگار قضایی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، با گرامیداشت هفته قوه قضاییه اظهار داشت: آموزش و ترویج فرهنگ اعم از قضایی، حقوقی و یا انتظامی وظیفه نهادهای عمومی و دولتی است و سازمان‌هایی همچون صدا و سیما در این زمینه نقش بسزایی دارند.

وی با اشاره به ضعف آموزشی در زمینه فرهنگ حقوقی و قضایی در کشور گفت: متأسفانه در سیستم آموزشی کشور جای موضوعات قضایی و حقوقی خالی است و ما باید این آموزش را از ابتدایی‌ترین مقاطع آغاز کنیم.

عضو سابق کمیسیون قضایی مجلس افزایش پرونده‌های قضایی را دلیل بر ناآگاهی مردم از موضوعات حقوقی و قضایی در کشور دانست و گفت: افرادی که با سیستم قضایی سروکار دارند در بسیاری از مواقع با دنیایی از اعتراض از سازمانهای قضایی خارج می‌شوند چرا که درک درستی از موضوعات قضایی ندارند و متأسفانه بزرگان اجرایی ما هم وظایف سیستم قضایی را به تفکیک نمی‌دانند.

حیات مقدم به عملکرد مثبت رسانه ملی در بحث آموزش‌های راهنمایی و رانندگی، مبارزه با مواد مخدر و ... اشاره کرد و گفت: متأسفانه این رسانه در کارنامه خود به آموزش مباحث قضایی و حقوقی توجه چندانی نکرده است.

وی در ادامه عملکرد دستگاه قضایی را مثبت ارزیابی کرد و گفت: قوه قضاییه فعالیت خوبی دارد اما متأسفانه نتوانسته حق قضات و کارکنان را ادا کند چرا که در چند مدت اخیر و با توجه به افزایش تورم حقوقی که به کارمندان و قضات تعلق می‌گیرد کفاف یک زندگی معمولی را هم نمی‌دهد.

عضو سابق کمیسیون قضایی مجلس خاطرنشان کرد: به جرأت می‌توانم بگویم که قضات ما سالم، قانع و با مناعت طبع هستند و با کمترین امکانات بیشترین خدمات را به مردم ارائه می‌دهند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها