امروز : پنجشنبه ۳۰ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 April 19
۲۰:۱۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 156441
تاریخ انتشار: ۲۴ بهمن ۱۳۹۴ - ساعت ۱۲:۰۸
تعداد بازدید: 274
به گزارش «پیروان مــوعــود»، هادی العامری در سخنانی مطبوعاتی گفت: نقش نیروهای الحشد الشعبی در یک منطقه جغرافیایی معین محدود نخواهد ماند و در نبرد ...

به گزارش «پیروان مــوعــود»، هادی العامری در سخنانی مطبوعاتی گفت: نقش نیروهای الحشد الشعبی در یک منطقه جغرافیایی معین محدود نخواهد ماند و در نبرد آزادسازی موصل با وجود معترضان شرکت خواهد کرد.

وی تاکید کرد: "کسی نمی تواند ما را از ورود به شهر موصل منع کند. این شهر آزاد نخواهد شد؛ مگر بواسطه نیروهای الحشد الشعبی و نیروهای مسلح عراق و عشایر غیور".

العامری افزود: باید در وهله اول نبرد الشرقاط را یکسره کرد تا نیروهای الحشد الشعبی به برج و باروی استان نینوا برسد.

وی تصریح کرد: الحشد الشعبی با وجود معترضان اعم از عراقی یا عرب یا خارجی در نبرد آزادسازی موصل شرکت خواهد کرد.

دبیرکل سازمان بدر گفت: "الحشد الشعبی در راهبرد خودش اهرم محاصره را به طور مداوم برای متوقف کردن عملیات باندهای تروریستی داعش در دستور کار قرار می دهد و بر این قاعده اتکا می کند که می گوید اگر می خواهی افعی را از بین ببری، سرش را بزن".

فرماندهان نیروهای الحشد الشعبی سه روز پیش با صدور بیانیه‌ای از وزیر دفاع آمریکا خواستند تا به حاکمیت عراق احترام بگذارد و در عین حال بر لزوم شرکت خود در آزادسازی شهر موصل از دست گروه تروریستی داعش تاکید کردند.

این بیانیه نیروهای الحشد الشعبی را حامی و پشتیبان نیروهای امنیتی عراق توصیف و بر لزوم شرکت دادن آن در آزادسازی همه اراضی عراق بویژه موصل از دست تروریست های داعش تاکید کرد.

این بیانیه همچنین تلاش های آمریکا و برخی تشکل های سیاسی داخلی برای تقسیم عراق یا حرکت در مسیر ایجاد اقلیم ها در این کشور را محکوم کرد زیرا این امر به وحدت عراق و حاکمیت آن ضربه می زند.

روزنامه الاخبار اخیرا در گزارشی به شروط آمریکا برای از بین بردن نهایی گروه تروریستی داعش در عراق از جمله انحلال نیروهای داوطلب مردمی (الحشد الشعبی) به منظور مقدمه‌ای برای تقسیم این کشور پرداخت و به نقل از عایله نصیف نماینده ائتلاف دولت قانون نوشت: آمریکا اصرار دارد تا در مقابل کمک به دولت عراق برای از بین بردن داعش، امتیازی بگیرد.

وی در گفت وگو با روزنامه الاخبار افزود: واشنگتن چند شرط مطرح کرده است که تصویب پیش نویس قانون تشکیل "گارد ملی"، کاهش تعداد نیروهای الحشد الشعبی به فقط 60هزار نفر، موافقت با تشکیل اقلیم ها و (ایالت های) فدرالی، استقرار مجدد نیروهای آمریکایی در برخی مناطق عراق از جمله این شروط است. همچنین پیگرد کسانی که آمریکا آنها را "شبه نظامی" می خواند و منظورش همان "گروههای مقاومت عراقی" است، از دیگر این شروط به حساب می آید.

در همین حال، عبدالرحمن اللویزی نماینده استان نینوا نیز درباره شروط آمریکا گفت: جلوگیری از تداوم مبارزه الحشد الشعبی علیه داعش و نیز اجازه ندادن به هواپیماهای روس برای بمباران مواضع داعش در عراق به شرطی بازمی گردد که ائتلاف بین المللی برای بغداد تعیین کرده است.

عزیز حسن تحلیلگر سیاسی نیز گفت که درج پرونده الحشد الشعبی به عنوان شرطی اساسی در فهرست شروط آمریکا پیش بینی می شد.

وی در گفت وگو با روزنامه الاخبار افزود: پرونده الحشد الشعبی یک مسئله برای دولت عراق ایجاد می کند زیرا واشنگن برای مانع تراشی در این پرونده و سپس تلاش برای عدم تداوم آن (تداوم تشکل الحشد الشعبی) فشار می آورد. وی همچنین افزود: حضور "گروهای مقاومت" در ساختار نظامی وسیعی (الحشد الشعبی) که در مراحل بعدی می تواند داعش را شکست داده و شهرها را آزاد کند، از نیاز عراق به آمریکا کاست و همچنین نارضایتی طرف های منطقه ای را برانگیخت. عزیز حسن تصریح کرد: این وضعیت اظهارات تحریک آمیز اخیر سفیر سعودی در عراق را تفسیر می کند.

انتهای پیام/ 852

منبع: شیعه نیوز

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها