امروز : شنبه ۵ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 24
۱۶:۰۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 15645
تاریخ انتشار: ۱ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۸:۴۱
تعداد بازدید: 140
قاسم احمدی‌لاشکی، عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی باشگاه خبری فارس «توانا» در خصوص عملکرد دانشگاه فرهنگیان، اظهار ...

قاسم احمدی‌لاشکی، عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی باشگاه خبری فارس «توانا» در خصوص عملکرد دانشگاه فرهنگیان، اظهار داشت: یکی از مشکلات آموزش و پرورش در چند سال گذشته جذب نیروی انسانی به عنوان معلم بود که بدون برنامه و بر اساس نیاز صورت می‌گرفت.

وی با بیان اینکه باید بهترین افراد برای حرفه معلمی انتخاب شوند، افزود: در این 10 سال اخیر بعد از تضعیف مراکز تربیت معلم و به عبارتی منحل شدن آن، عملکرد نیروی انسانی و فضای تربیتی در این وزارتخانه ضعیف‌تر ‌شد.

*ارتقای سطح تحصیلات تا مقطع کارشناسی ارشد و دکترا در دانشگاه فرهنگیان

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس  بیان داشت: تمام این عوامل باعث شد تا برای تربیت نیروی انسانی مورد نیاز آموزش و پرورش، دانشگاه فرهنگیان تأسیس شود که در سال گذشته 25 هزار نفر جذب این دانشگاه شدند که می‌توانند با فراگرفتن مباحث آموزشی و تربیتی، بهترین و اثرگذارترین افراد در جامعه باشند.

وی ادامه داد: با توجه به تعداد رشته‌های قابل توجهی که برای آموزش در این دانشگاه مجوز گرفته شده است، اثرات مثبت و فضای با نشاطی را با حضور این دانشگاه در سطح آموزش و پرورش شاهد هستیم.

احمدی‌لاشکی عنوان کرد: با گذراندن دوره تربیت معلم، مدرک فوق دیپلم به افراد داده می‌شد اما اکنون دانشگاه فرهنگیان به نیروهای تحت آموزش خود مدرک کارشناسی می‌دهد و در آینده این سطح تحصیلات تا مقطع کارشناسی ارشد و دکترا ارتقا خواهد یافت.

*دریافت وجه در مدارس خلاف اصل 30 قانون اساسی است

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در خصوص دریافت وجه در مدارس نیز اظهار داشت: با استناد به اصل 30 قانون اساسی، دریافت وجه از خانواده‌ها در مدارس تخلف است و در این اصل به صراحت گفته شده که دولت موظف است تا پایان دوره متوسطه وسایل و تسهیلات مورد نیاز دانش‌آموزان را به صورت رایگان فراهم کرده و گسترش دهد.

وی اضافه کرد: اگر سال گذشته به دلیل برخی مشکلات، وجهی در مدارس از خانواده‌ها دریافت شده، تخلف است و این عمل در اصل به معنای عدول از قانون اساسی است.

احمدی‌لاشکی خاطر نشان کرد: به هیچ عنوان در مدارس دولتی از دانش‌آموزان نباید وجهی دریافت شود و مدارس غیرانتفاعی نیز ضوابط خاص خودش را دارد؛ به هر حال در این خصوص مجلس در تلاش است تا مانع جلوگیری از دریافت اینگونه کمک‌ها در مدارس شود.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها