امروز : دوشنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 18
۱۲:۲۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 156454
تاریخ انتشار: ۲۴ بهمن ۱۳۹۴ - ساعت ۱۲:۴۸
تعداد بازدید: 220
به گزارش پیروان مــوعــود، در آخرین ساعت های پنجشنبه شب گذشته حدود 700 سرباز از تیپ 15 وارد پایگاه "مخمور" واقع در هفتاد کیلومتری جنوب شرق ...

به گزارش پیروان مــوعــود، در آخرین ساعت های پنجشنبه شب گذشته حدود 700 سرباز از تیپ 15 وارد پایگاه "مخمور" واقع در هفتاد کیلومتری جنوب شرق موصل شدند.

منابعی در ستاد فرماندهی امنیتی عراق در منطقه که ماموریت آزاد سازی استان نینوا به مرکزیت موصل را برعهده دارد، اعلام کردند: دیروز جمعه تعداد بیشتری از نیروهای عراقی وارد این پایگاه شدند.

مراسم استقبال از این نیروها در پایگاه مخمور که در منطقه کردستان عراق واقع شده است، برگزار شد.

منابع نظامی گفتند: طبق طرحی که در دست اجراست، قصد دارند تعداد نیروهای دولت مرکزی عراق را در پایگاه مخمور به چهار هزار و 500 نفر برسانند.

گفتنی است نیروهای دولتی عراق ظرف چند هفته گذشته شهر الرمادی را بازپس گرفتند و اکنون انتظار می رود تمام توان خود را بر آزادسازی قسمتهای هر چه بیشتری از خاک موصل که پایگاه اصلی داعش در عراق شده است، متمرکز کنند.

این عملیات با مشارکت بخشهای مختلف نیروهای مسلح عراق انجام خواهد شد و از پشتیبانی هوایی جنگنده های ائتلاف برخوردار خواهد بود. اما مسأله ای که انجام عملیات را قدری دشوار می کند مساحت و گستردگی موصل است. دولت مرکزی معتقد است حدود یک میلیون نفر هنوز در این شهر زندگی می کنند.

ارتش عراق به منظور اطلاع رسانی درباره روند اجرای عملیات نظامی در منطقه به شهروندان، یک ایستگاه رادیویی به نام "الصندوق" را در این پایگاه راه اندازی کرده است.

سرجوخه سالم محمود، مسئول اداره این رادیو گفت: این ایستگاه رادیویی به منظور برقراری ارتباط با شهروندان نینوا و رساندن صدای ارتش به گوش آنها راه اندازی شده است.

وی خاطرنشان کرد که هدف از این کار ایجاد آرامش در میان شهروندان است و اینکه به آنها اطمینان دهند که از اسارت داعش آزاد خواهند شد.

منبع: العالم

منبع:فرهنگ

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها