امروز : جمعه ۳۱ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 April 20
۱۶:۴۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 156474
تاریخ انتشار: ۲۴ بهمن ۱۳۹۴ - ساعت ۲۱:۴۸
تعداد بازدید: 252
به گزارش «پیروان مــوعــود»، خیریه شورای مساجد منطقه لانکاشر در انگلیس که بانی راه‌اندازی این خط تلفن ویژه است، دلیل این کار را عدم اعتماد برخی ...

به گزارش «پیروان مــوعــود»، خیریه شورای مساجد منطقه لانکاشر در انگلیس که بانی راه‌اندازی این خط تلفن ویژه است، دلیل این کار را عدم اعتماد برخی مسلمانان به پلیس عنوان کرد.

عبدالحمید قریشی، رئیس شورای مساجد لانکاشر گفت: بسیاری هیچ اعتمادی به سیستم ندارند؛ در فاصله سال‌های 2014 تا 2016، 124 گزارش در این رابطه وجود دارد اما رقم حقیقی بالاتر از این است.

کلایو گرونشاو، پلیس لانکاشر که در این زمینه با مسلمانان همکاری می‌کند، می‌گوید: مسئله جرائم ناشی از نفرت مسئله‌ای است که از جانب او بسیار جدی گرفته می‌شود.

قریشی گفت: مسلمانان به دلایل متعدد به پلیس اعتماد ندارند. بسیاری از اوقات آن‌ها مسئله‌ای را گزارش می‌کنند اما در مورد چیزهایی دیگری مورد سؤال قرار می‌گیرند به همین خاطر فکر می‌کنند که گزارش به پلیس بی‌فایده است.

این خط تلفن جدید با هزینه‌ای بالغ بر 4 هزار پوند با همکاری کلایو گرونشاو، پلیس لانکاشر راه‌اندازی شد و از اواخر این ماه کار خود را آغاز می‌کند.

این اولین بار است که چنین کاری از سوی سازمانی که نماینده مساجد در انگلیس است، انجام می‌شود.

سخنگوی پلیس لانکاشر عنوان کرد: چنین برنامه‌هایی حمایت از قربانیان را آسان‌تر کرده و جلوی جرائم بیشتر را می‌گیرد.

شورای مساجد لانکاشر این خط تلفن را در بیش از 100 مسجد و مدرسه اسلامی که از سال 1989 نمایندگی آن‌ها را بر عهده دارد، منتشر خواهد کرد.

این خط تلفن هر روز به مدت چهار ساعت گزارش‌های مردم در مورد حملات لفظی و فیزیکی علیه مسلمانان را ثبت می‌کند.

گرانشاو گفت: بسیار اهمیت دارد که این حوادث گزارش شوند تا ما بتوانیم درک درست‌تری از آنچه در جامعه ما اتفاق می‌افتد، داشته باشیم.

تماس‌ها به صورت ناشناس و یا با نام افراد به همراه جزئیات جرائم صورت گرفته ثبت شده و در صورت اجازه تماس‌گیرنده مسئله با پلیس در میان گذاشته می‌شود.

انتهای پیام/ 852

منبع: شیعه نیوز

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها