امروز : یکشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 February 18
۱۲:۵۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 156477
تاریخ انتشار: ۲۵ بهمن ۱۳۹۴ - ساعت ۰۹:۳۵
تعداد بازدید: 247
به گزارش «پیروان مــوعــود»، رهبر جریان صدر عراق ضمن اعلام طرح خود درباره روند سیاسی، خواهان تشکیل دولت تکنوکرات به ریاست العبادی ظرف ۴۵ روز شد.مقتدی ...

به گزارش «پیروان مــوعــود»، رهبر جریان صدر عراق ضمن اعلام طرح خود درباره روند سیاسی، خواهان تشکیل دولت تکنوکرات به ریاست العبادی ظرف ۴۵ روز شد.

مقتدی صدر، رهبر جریان صدر عراق خواهان رأی گیری درباره رهبران نظامی و رئیس ستاد ارتش در داخل پارلمان و تشکیل کمیته‌های دارای مهارت زیاد برای بررسی قراردادهای تسلیحاتی شد.

وی همچنین خواهان تشکیل دولت تکنوکرات در عراق به ریاست حیدر العبادی، نخست وزیر این کشور ظرف ۴۵ روز شد و گفت که باید تمامی مسئولان امنیتی که گرایش سیاسی دارند، برکنار شوند.

مقتدی صدر تصریح کرد که طرح اصلاحاتی وی مطابق با نظر مرجعیت و آرمان‌های مردم است و عدم اجرای بندهای این طرح خیانت به عراق محسوب می‌شود.
وی تهدید کرد که در صورت عدم اجرای این طرح از روند سیاسی کناره‌گیری می‌کند.
صدر ابراز امیدواری کرد که این طرح مورد حمایت مسئولان و شهروندان و افراد دارای لیاقت قرار بگیرد.

وی ضمن تأکید بر اینکه عراق نیاز به همبستگی و وحدت دارد، گفت: عدم اجرای بندهای این طرح امید ما و فقرا و مظلومان را ناامید خواهد کرد. با بی‌توجهی به اصلاحات هیچ امیدی باقی نمی‌ماند.

رهبر جریان صدر تصریح کرد: "مردم به دست برخی سیاستمداران سر بریده می‌شوند. برخی سیاستمداران وطن را یخاطر دلار و پست فروخته‌اند.”
وی افزود: "دولت سابق عراق مردم را به یک پرتگاه رساند.”
صدر خواهان کارآمدسازی نقش دستگاه قضایی و دادستانی کل و پاکسازی این دستگاه از فاسدان شد.

العبادی اخیرا اعلام کرده که قصد دارد تغییراتی اساسی در کابینه ایجاد کند و روش سنتی انتخاب وزرا و مقامات دولتی بر اساس گرایش قومی و سیاسی را بر هم بزند. او تاکید کرده که وزرای کابینه‌اش را با توجه به صلاحیت‌ها و توانایی‌هایشان انتخاب خواهد کرد.


انتهای پیام/654

منبع: شیعه نیوز

برچسب ها:
آخرین اخبار