امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 23
۱۲:۳۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 156478
تاریخ انتشار: ۲۵ بهمن ۱۳۹۴ - ساعت ۰۹:۳۵
تعداد بازدید: 354
به گزارش «پیروان مــوعــود»، در حالی که روزهای گذشته عربستان سعودی اعلام کرده با مشارکت چندین کشور در منطقه، رزمایشی با نام «رعد شمال» برگزار می‌کند، ...

به گزارش «پیروان مــوعــود»، در حالی که روزهای گذشته عربستان سعودی اعلام کرده با مشارکت چندین کشور در منطقه، رزمایشی با نام «رعد شمال» برگزار می‌کند، روزنامه اماراتی «گلف نیوز» در تحلیلی پیرامون این  رزمایش جدید نوشت: نمایش جنگنده‌ها، ادوات زرهی و البته موشک‌های بالستیک CSS-2 در رزمایش قبلی پیامی چند منظوره به برخی کشورهای جهان به ویژه ایران بوده است .

 روزنامه یاد شده با اشاره به تاریخچه تشکیل نیروی مشترک نظامی بین کشورهای عرب حاشیه خلیج فارس در سال 1983 به نام «سپر شبه جزیره»  و انجام رزمایش‌های مشترک دو جانبه بین آن‌ها در سال 1983 و 2010 و البته مشارکت حداکثری عربستان سعودی در آن‌ها، به رزمایش سال 2014 این کشور  با شرکت 130 هزار نیروی نظامی  در شهر حفرالباطن  و با نام عملیات «شمشیر عبدالله» اشاره کرد  و نوشت: آن رزمایش جزو معدود مواردی بود که علاوه بر جنگنده‌ها و ادوات زرهی، موشک‌های بالستیک CSS-2 به نمایش گذاشته شدند.

گلف نیوز در خاتمه نوشت: نمایش قدرت نظامی ارسال پیامی به ایران  و نیز متحدین غربی پادشاهای عربستان سعودی  مبنی بر بیان آمادگی ریاض و کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس  بوده و تاکید دارد که در ترتیبات امنیتی آینده خلیج (فارس) ضرورت دارد تا دیدگاه‌های عربستان در نظر گرفته شده و نسبت به آن غفلت نشود.

در این رزمایش که قرار است در 18 روز برگزار شود، بیش از 150 هزار نیرو از کشورهایی مانند مصر، اردن، پاکستان، امارات، سودان و یمن شرکت می‌کنند. برخی این رزمایش را تمرین اعزام نیروی زمینی به شمال سوریه ‌و برخی نیز گامی «سعودی- اسرائیلی» برای تامین چتر حمایتی از رژیم صهیونیستی بر شمردند.

انتهای پیام/654

منبع: شیعه نیوز

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها