امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۰۶:۳۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 156483
تاریخ انتشار: ۲۵ بهمن ۱۳۹۴ - ساعت ۰۹:۳۵
تعداد بازدید: 308
به گزارش «پیروان مــوعــود»،  پاپ فرانسیس، رهبر مسیحیان کاتولیک جهان و پاتریارک «کریل یکم»، اسقف اعظم کلیسای ارتدکس روسیه در پایان دیدار تاریخی ...

به گزارش «پیروان مــوعــود»،  پاپ فرانسیس، رهبر مسیحیان کاتولیک جهان و پاتریارک «کریل یکم»، اسقف اعظم کلیسای ارتدکس روسیه در پایان دیدار تاریخی خود در فرودگاه بین المللی شهر «هاوانا»، پایتخت کوبا، ضمن امضای یک بیانیه مشترک، اتحاد و توافق نظر جامعه بین الملل در رویارویی با تروریسم را خواستار شدند.

بر اساس این گزارش، رهبر مسیحیان کاتولیک جهان و اسقف اعظم کلیسای ارتدکس روسیه در بیانیه خود ضمن ابراز تاسف نسبت به از دست رفتن وحدت میان مسیحیان، اظهار امیدواری کردند با وجود موانع زیاد پیش رو، دیدار تاریخی آنها به بازگرداندن این وحدت منجر شود که به گفته آنها خدا نیز خواهان آن می باشد.

پاپ فرانسیس و پاتریارک کریل در این دیدار که نخستین دیدار میان رهبر کلیسای کاتولیک و اسقف اعظم بزرگ ترین کلیسای ارتدکس در جهان از زمان جدایی بزرگ میان دو کلیسای کاتولیک غرب و ارتدکس شرق در سال ۱۰۵۴ میلادی به شمار می آید، اقدام فوری در راستای پشیبانی از مسیحیان شرق را نیز خواستار شدند.

در همین حال، رهبر مسیحیان کاتولیک جهان پس از دیدار با اسقف اعظم کلیسای ارتدکس روسیه، ضمن تاکید بر این مسئله که همانند دو برادر در جست و جوی یک راه مشترک، با یکدیگر گفت و گو کردند، اعلام کرد که شماری از طرح های قابل تحقق در آینده را نیز مورد بحث و بررسی قرار دادند.

انتهای پیام/654

منبع: شیعه نیوز

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها