امروز : یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 20
۱۸:۱۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 156507
تاریخ انتشار: ۲۵ بهمن ۱۳۹۴ - ساعت ۱۴:۴۳
تعداد بازدید: 293
به گزارش «پیروان مــوعــود»، سازمان‌های حقوقی «سازمان آمریکایی‌ها به خاطر دموکراسی و حقوق بشر در بحرین»، «مرکز حقوق بشر بحرین»، «مرکز حقوق و دموکراسی ...

به گزارش «پیروان مــوعــود»، سازمان‌های حقوقی «سازمان آمریکایی‌ها به خاطر دموکراسی و حقوق بشر در بحرین»، «مرکز حقوق بشر بحرین»، «مرکز حقوق و دموکراسی بحرین»، «مرکز اروپایی دموکراسی و حقوق بشر» و «سازمان عدالت و حقوق بشر» با انتشار بیانیه‌‌ای مشترک، احترام به حق آزادی بیان از سوی دولت بحرین را خواستار شدند.

این سازمان‌ها در این بیانیه‌ که به مناسبت پنجمین سالروز انقلاب مردم بحرین منتشر شده، بر ضرورت احترام به حق آزادی بیان، برگزاری تجمع و عدم سرکوب تظاهرکنندگان مسالمت‌آمیز تأکید کردند و از دولت بحرین آزادی فوری زندانیان سیاسی و مدافعان حقوق بشر را خواستار شدند.

بر اساس این بیانیه، اوضاع سیاسی بحرین طی 5 سال گذشته بهبود نیافته و حکومت بحرین به توصیه‌های کمیته مستقل و حقیقت‌یاب عمل نکرده و همچنین در انجام اصلاحات اساسی و ریشه‌ای شکست خورده است.

همچنین، «یوسف المحافظة»، نائب رئیس مرکز حقوق بشر بحرین نیز در این باره گفت: دولت بحرین، اقدامات امنیتی و نظامی سرکوبگرانه را برای تعامل با معترضان انتخاب کرد؛ این در حالی است که نوع تعامل را کمیته حقیقت‌یاب محکوم کرده است.

به گفته وی، رژیم حاکم در بحرین طی 4 ماه آخر سال 2015 بیش از 400 معترض را بازداشت کرده که 76 درصد از آنها به صورت غیرقانونی و خودسارانه بازداشت شده‌اند.

همچنین «أحمد الوداعی»، مدیر اجرایی مرکز دموکراسی و حقوق بشر بحرین نیز در این باره گفت: حکومت بحرین به‌کارگیری خشونت و ایجاد وحشت را جایگزین بررسی حقیقت و انجام مصالحه داخلی قرار داده است، به همین خاطر اقدامات ظالمانه شامل ناپدید ساختن افراد و شکنجه را با شدت بیشتری در پیش گرفته است.

«هیو علی»، مدیر اجرایی سازمان حقوق بشر و دموکراسی عدالت نیز از نقض مستمر حقوق بشر در بحرین انتقاد کرد و ایجاد تضمین‌های بین‌المللی برای ملت بحرین با هدف رسیدن این ملت به حقوق مشروع خود مطابق با قوانین و آیین‌نامه‌های بین‌المللی را خواستار شد.

انتهای پیام/ 852

منبع: شیعه نیوز

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها