امروز : سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 24
۰۶:۲۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 156513
تاریخ انتشار: ۲۵ بهمن ۱۳۹۴ - ساعت ۱۴:۴۳
تعداد بازدید: 234
به گزارش «پیروان مــوعــود»، مسعود بارزانی، رئیس اقلیم کردستان عراق که از پنج شنبه گذشته برای مشارکت در کنفرانس امنیتی مونیخ 2016 به آلمان سفر کرده، ...

به گزارش «پیروان مــوعــود»، مسعود بارزانی، رئیس اقلیم کردستان عراق که از پنج شنبه گذشته برای مشارکت در کنفرانس امنیتی مونیخ 2016 به آلمان سفر کرده، در حاشیه این کنفرانس با تعدادی از رهبران جهان دیدار و گفتگو کرد.

به گفته فؤاد حسین، رئیس دفتر ریاست اقلیم کردستان عراق، بارزانی در بیشتر دیدارهایش در این کنفرانس افزایش کمک‌های مالی و نظامی به نیروهای پیشمرگ این اقلیم را خواستار شد.

حسین درباره واکنش چهره‌هایی که بارزانی از آنها این درخواست را داشت، تاکید کرد که تمامی طرف‌ها آمادگی خود را برای انجام این خواسته بارزانی و تامین نیازهای مالی و نظامی اقلیم کردستان عراق اعلام کرده‌اند.

قرار است بارزانی در نشست امنیت جهانی سخنرانی ایراد کرده و با برخی از رهبران و مسئولان کشورهای جهان دیدار و گفتگو کند.

فرانک اشتاین مایر، وزیر خارجه آلمان در دیدار روز شنبه خود با رئیس اقلیم کردستان عراق با هشدار نسبت به برگزاری هرگونه همه‌پرسی در مورد وضعیت اقلیم کردستان عراق، تاکید کرد که این اقدام زودهنگام است.

وزیر خارجه آلمان تاکید کرد: این اقدام منطقه را به افزایش بی‌ثباتی و ورود به درگیری‌های جدید سوق می‌دهد.

بارزانی پیش از این بدون اشاره به تاریخ دقیق اجرای همه‌پرسی، اعلام کرده بود که زمان و شرایط برای برگزاری همه‌پرسی درباره استقلال اقلیم مذکور مناسب است.

وی تاکید کرده بود که برگزاری همه‌پرسی در هر شرایطی به اعلام فوری استقلال کردستان عراق منجر خواهد شد.

انتهای پیام/654


منبع: شیعه نیوز

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها