امروز : یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 20
۲۱:۲۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 156516
تاریخ انتشار: ۲۵ بهمن ۱۳۹۴ - ساعت ۲۳:۱۳
تعداد بازدید: 271
به گزارش «پیروان مــوعــود»، مجدی عاشور مشاور مفتی مصر و دبیرفتوای دارالافتای مصر تاکید کرد که پیامبر اکرم (صلی الله علیه وآله) مسلمانان را نسبت به ...

به گزارش «پیروان مــوعــود»، مجدی عاشور مشاور مفتی مصر و دبیرفتوای دارالافتای مصر تاکید کرد که پیامبر اکرم (صلی الله علیه وآله) مسلمانان را نسبت به ظهور اقوام افراطی و تندرو هشدار داد.

عاشور افزود: افراد تندرو و خشونت طلب با رها کردن کفار به کشتار مسلمانان روی آوردند. آنان با وجود گفتن شهادتین، مردم را تکفیر می‌کنند. نبی مکرم اسلام (صلی الله علیه وآله) نسبت به ظهور چنین گروه‌هایی هشدار داده بود.

وی در برنامه فتواهای مردم افزود: پیامبر اکرم (صلی الله علیه وآله) پیرامون اندیشه‌های خوارج تصریح کردند که شما نمازهای سایرین را در برابر عبادت خود کوچک می‌پندارید و این یعنی مردم مرتد نبوده و مانند شما نماز می‌خوانند.

مشاور مفتی مصر با اشاره به برگزاری مراسم جشن و زیارت خاطر نشان کرد: اندیشه خوارج و افراطی به جایی می‌رسد که امام حسین (علیه السلام) را در روز عاشورا به قتل می‌رسانند.

از سوی دیگر راسم النفیس از اندیشمندان شیعی مصر با اشاره به مراسم ورود سر مبارک امام حسین (علیه السلام) به قاهره تاکید کرد که شیعیان مصر برای برگزاری جشن میلاد امام حسین (علیه السلام) هیچگونه مراسم خاصی را اجرا نمی‌کنند.

وی با تعجب از هجمه‌های شدید شبکه‌های خبری و روزنامه‌ها علیه شیعیان افزد: برگزاری مراسم «رأس الحسین» تنها در رفتن به ضریح مبارک «رأس الحسین» دعاخوانی و تلاوت قرآن کریم خلاصه می‌شود.

النفیس در پایان با دعوت از رسانه‌های خبری برای حضور در این مراسم خاطر نشان کرد که این امر به شفافیت هرچه بیشتر اخبار منتشر شده منجر خواهد شد.


انتهای پیام/654

منبع: شیعه نیوز

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها