امروز : یکشنبه ۵ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 25
۰۹:۵۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 156517
تاریخ انتشار: ۲۵ بهمن ۱۳۹۴ - ساعت ۲۳:۱۳
تعداد بازدید: 232
به گزارش «پیروان مــوعــود»، عربستان سعودی در ادامه خصومتش با ایران تصمیم به اعزام نیروی زمینی به سوریه گرفته است. دلیل این اقدام عربستان درگیر کردن ...

به گزارش «پیروان مــوعــود»، عربستان سعودی در ادامه خصومتش با ایران تصمیم به اعزام نیروی زمینی به سوریه گرفته است. دلیل این اقدام عربستان درگیر کردن مستقیم آمریکا در مبارزه با گروه تروریستی داعش و همچنین مقابله با اتحاد ایران و روسیه است. قدرت‌های مطرح جهان هفته آینده به منظور کاهش دشمنی ها جلسه ای تشکیل خواهند داد؛ اما به نظر نمی‌رسد موفق به تغییر استراتژی عربستان شوند.

«محمد بن سلمان،» جانشین ولیعهد عربستان در مصاحبه با اکونومیست با صراحت کامل، اهداف و سیاست خارجه کشورش را مشخص کرد. وی در این مصاحبه اعلام کرد تنها راه عربستان برای کاهش درگیری‌های خاورمیانه و آفریقای شمالی و کم شدن نفوذ ایران در منطقه، درگیر شدن مستقیم آمریکا در این مسائل است.

محمد بن سلمان با اشاره به اینکه هرچه زودتر واشینگتن در مسائل خاورمیانه مداخله کند بهتر است، اعلام کرد: «آمریکا باید بپذیرد که قدرت برتر جهان است و طبق آن عمل کند.» منظور این مقام سعودی از مداخله آمریکا در منطقه، حمایت این کشور از عربستان برای شکل دادن خاورمیانه و آفریقای شمالی به نفع رژیم آل‌سعود است.

آنچه در سوریه اتفاق می‌افتد، پیامدهای منطقه‌ای فوری به دنبال خواهد داشت. زیرا قصد عربستان از ورود به جنگ سوریه، رقابت با ایران است. عربستان سعودی در یمن غیرنظامیان را بمباران می‌کرد. این در حالیست که در سوریه به مداخله آمریکا برای رسیدن به اهدافش متوسل شده است.

نگارنده در ادامه گزارش می‌نویسد: مداخله عربستان در جنگ سوریه نیروهای این کشور را به نیروهای روسیه و ایران نزدیک‌تر می‌کند و هرگونه حمله‌ای از طرف ایرانی‌ها یا روس‌ها به افراد تحت حمایت این رژیم، بهانه‌ای است که آل‌سعود به آن واکنش نشان دهد.

البته آمریکا امیدوار است که توافق برای اجرای آتش‌بس، استراتژی عربستان را تغییر دهد و مداخله نظامی این رژیم را لغو کند. در حال حاضر سوریه برای ترکیه و عربستان به میدان جنگی برای تسلط بر منطقه تبدیل شده است.

انتهای پیام/654

منبع: شیعه نیوز

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها