امروز : شنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 16
۱۶:۵۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 156519
تاریخ انتشار: ۲۵ بهمن ۱۳۹۴ - ساعت ۲۳:۱۳
تعداد بازدید: 231
به گزارش «پیروان مــوعــود»، موشه یعلون وزیر جنگ رژیم‌صهیونیستی و شاهزاده ترکی الفیصل رئیس پیشین سرویس اطلاعاتی عربستان روز یکشنبه برای اولین بار در ...

به گزارش «پیروان مــوعــود»، موشه یعلون وزیر جنگ رژیم‌صهیونیستی و شاهزاده ترکی الفیصل رئیس پیشین سرویس اطلاعاتی عربستان روز یکشنبه برای اولین بار در برابر دوربین‌ها با یکدیگر دست دادند.یعلون که برای شرکت در کنفرانس امنیتی مونیخ در آلمان به سر می‌برد، امروز اذعان کرد که تل‌آویو به صورت مخفیانه و «پشت درهای بسته» با مقامات کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس، دیدار و گفت‌وگو دارد.
در ماه‌های گذشته تل‌آویو و ریاض سیاست‌هایی همسو در منطقه داشته‌اند و به اذعان مقامات دو طرف، هر دو در حال حرکت به سمت روابط عادی‌تر با یکدیگر هستند. یعلون امروز در کنفرانس مونیخ گفت: «ما راه‌ هایی برای ارتباط با همسایگان عرب سنی خودمان داریم و این تنها محدود به اردن و مصر نمی‌شود، بلکه کشورهای حاشیه خلیج‌ (فارس) و شمال آفریقا را هم در بر می‌گیرد.»
یعلون ادامه داد: «متأسفانه آن‌ها الان اینجا نیستند که حرف‌های من را بشنوند. برای آن‌ها، ایران و اخوان المسلمین دشمن هستند... ایران برای ما و رژیم‌های سنی طرف بد قضیه است. آن‌ها در ملأ عام (با اسرائیلی‌ها) دست نمی‌دهند، اما ما در اتاق‌های دربسته با یکدیگر دیدار می‌کنیم.»
اولین مصافحه علنی اسرائیل و عربستان+تصویر

انتهای پیام/ 242

منبع: شیعه نیوز

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها