امروز : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۰۹:۲۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 156524
تاریخ انتشار: ۲۵ بهمن ۱۳۹۴ - ساعت ۲۳:۱۳
تعداد بازدید: 240
به گزارش «پیروان مــوعــود»، منابع عراقی در مصاحبه با روزنامه عکاظ اعلام کردند که نخست وزیر عراق درصدد برکنار کردن تمامی وزرای دولتش و تشکیل دولتی ...

به گزارش «پیروان مــوعــود»، منابع عراقی در مصاحبه با روزنامه عکاظ اعلام کردند که نخست وزیر عراق درصدد برکنار کردن تمامی وزرای دولتش و تشکیل دولتی جدید به ریاست خودش است.
به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، منابع سیاسی عراقی در مصاحبه با روزنامه عربستانی عکاظ تصریح کردند که حیدر العبادی، نخست وزیر عراق درصدد برکنار کردن تمامی وزرای دولتش و تشکیل دولتی جدید به ریاست خودش است.
عکاظ اعلام کرد که گروه‌های شیعی خواهان باقی ماندن مساله سهمیه بندی‌های در ساختار دولت هستند.
جریان صدر نیز مساله باقی نگه داشتن سهمیه بندی و انجام اصلاحات را شرط مشارکت در هر دولت جدید اعلام کرده است.
در همین حال، ایاد علاوی، رهبر ائتلاف الوطنیه در بیانیه‌ای با اظهار اینکه دولت کنونی نیازمند اصلاحات عمیق است، نسبت به نیت نخست وزیر عراق برای تشکیل کمیته‌ای جهت انتخاب وزیران تکنوکرات اظهار تعجب کرد، چرا که العبادی خودش دولت کنونی را دولتی تکنوکرات توصیف کرده بود.
وی تاکید کرد که حل اختلاف‌ها و تصحیح مسیرها ارتباطی به تغییر وزارتخانه‌ها ندارد.
وی خواهان تدوین نقشه راهی شد که "انحراف‌های روند سیاسی" را اصلاح می‌کند و راه را برای برون رفت از طائفه‌گرایی سیاسی و تحقق آشتی ملی و تشکیل نهادهای حرفه‌ای که به تقویت نظام نه قدرت یک طرف خاص می‌انجامد، باز می‌کند.
علاوی بر لزوم آزادسازی مناطق غصب شده و ممانعت از اقدامات شبه نظامیان و بازگرداندن آوارگان و مجازات فاسدان و اصلاح اوضاع اقتصادی عراق و در نظر داشتن وضعیت پیچیده منطقه‌ای و بین‌المللی تاکید کرد.

انتهای پیام/ 242

منبع: شیعه نیوز

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها