امروز : سه شنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 18
۰۲:۲۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 156536
تاریخ انتشار: ۲۶ بهمن ۱۳۹۴ - ساعت ۱۵:۰۲
تعداد بازدید: 251
به گزارش «پیروان مــوعــود»، با وجود تمام تدارکات صورت گرفته از سوی کشورهای متجاوز از جمله عربستان سعودی، نیروهای یمنی موفق شدند، شکست سختی را به ...

به گزارش «پیروان مــوعــود»، با وجود تمام تدارکات صورت گرفته از سوی کشورهای متجاوز از جمله عربستان سعودی، نیروهای یمنی موفق شدند، شکست سختی را به نظامیان متجاوز در جبهه عملیاتی «ذباب» وارد کنند.

به این ترتیب نیروهای یمنی پس از کشته و زخمی کردن ده‌ها نظامی متجاوز و به اسارت گرفتن شمار دیگری از آنها و فرار مابقی مزدوران از میدان نبرد موفق شدند، کنترل کامل ارتفاعات «الشبکه» مشرف به شهر ذباب در استان تعز را به دست گیرند.

ارتفاعات الشبکه شهر ذباب 5 تپه مرتفع را دربرمی‌گیرد و با در دست گرفتن کنترل آنها توسط نیروهای یمنی، این نیروها هم اکنون در آستانه پاکسازی کامل شهر ذباب و در دست گرفتن کنترل کامل این شهر هستند.

تسلط نیروهای یمنی بر شهر ذباب به معنای نزدیک شدن این نیروها به منطقه و تنگه راهبردی «باب المندب» از محور شرقی آن است. در جریان عملیات نیروهای یمنی در محور ذباب، این نیروها علاوه بر انهدام تجهیزات نظامی نیروهای متجاوز، بخش قابل توجهی از تجهیزات و تسلیحات نظامی آنها را نیز به غنیمت گرفتند.

گزارش‌های میدانی رسیده از جبهه ذباب تاکید می‌کند، شدت خسارات و شکست وارد شده به نیروهای متجاوز در این نبرد به حدی بود که آنها فرصت بیرون کشیدن اجساد کشته‌های خود را نیز نیافتند.

به گونه‌ای که هم اکنون اجساد کشته‌های آنها در مناطق مختلف درگیری پراکنده شده است.

‏مأرب – جوف:‌ نیروهای یمنی در آستانه تسلط کامل بر وادی ملح و التباب

در دو جبهه عملیاتی مأرب و جوف نیز نیروهای یمنی در ادامه درگیری با نظامیان متجاوز عربستانی و نیروهای همپیمان با آنها 3 دستگاه زره پوش را به همراه نظامیان موجود در آنها در محور شری منطقه «الفرضه» منهدم کردند.

در حالی‌که مناطق مختلف دشت بران نیز شاهد درگیری‌های شدید به همراه فرارهای گسترده مزدوران و نظامیان متجاوز با وجود پشتیبانی هوایی گسترده‌ای که از آنها می‌شد، بود.

جدیدترین گزارش‌های میدانی از منطقه «وادی ملح» (دشت نمک) در منطقه فرضه نهم در استان صنعا از تسلط نیروهای یمنی بر باقی مانده این دشت و سیطره شبه کامل آنها بر منطقه «التباب» که مشرف به راه‌های امداد و کمک رسانی متجاوزان بین ملح و قرواد در جنوب شرقی منطقه فرضه است، حکایت دارد.

براساس این گزارش‌ها درگیری در این مناطق همچنان ادامه دارد و تاکنون 72 نظامی متجاوز کشته شده و اجساد آنها در میدان نبرد به حال خود رها شده است.


انتهای پیام/654

منبع: شیعه نیوز

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها