امروز : شنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 21
۱۰:۱۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 15654
تاریخ انتشار: ۱ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۸:۴۱
تعداد بازدید: 215
به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان فارس، عبدالرضا پازوکی صبح امروز در همایش روسای بیمارستانهای آموزشی در وزارت بهداشت گفت: بحث اعتباربخشی بیمارستانها از ...

به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان فارس، عبدالرضا پازوکی صبح امروز در همایش روسای بیمارستانهای آموزشی در وزارت بهداشت گفت: بحث اعتباربخشی بیمارستانها از مهمترین مسائلی است که باید به آن پرداخته شود، آموزش و تربیت کادر تخصصی از جمله وظایف بیمارستانهای آموزشی است.

وی ادامه داد: در بیمارستانهای آموزشی انتظار می‌رود، پژوهش و رسیدن کشور به جایگاه اصلی خود در رأس امور باشد و درمان بیماران نیز به عنوان وظیفه اصلی در امور بیمارستانی قرار گیرد.

دبیر شورای گسترش و ارزیابی علوم پزشکی گفت: انتظارات بسیاری از مسئولان درمانی بیمارستانی وجود دارد و بیمارستانهای آموزشی به عنوان برترین سطح ارائه خدمات درمانی وظیفه دارند خدمات خوبی به مردم ارائه دهند.

وی با بیان اینکه آموزش مناسب، درمان خوب را به دنبال دارد، گفت: در پژوهش، تولید علم و جنبش نرم‌افزاری انتظار است که هریک از دانشگاه‌ها طبق نقشه ملی حرکت کرده و نقش بیمارستهای آموزشی مشخص شود.

پازوکی در بحث آموزش میان بیمارستانهای آموزشی و درمانی تفاوت قائل شد و گفت: روسای بیمارستهای آموزشی باید مسئولیت این حوزه را بر عهده بگیرند و فقط به عنوان معاون آموزشی نظاره‌گر نباشند.

دبیر شورای گسترش و ارزیابی علوم پزشکی گفت: در حال حاضر 80 درصد وقتمان را صرف 20 درصد کارها می‌کنیم در حالی که وظیفه داریم به حوزه آموزش و اساتید که روند آموزشی و محصولات آموزشی را ارائه می‌دهند توجه بیشتری داشته باشیم.

پازوکی با اشاره به اینکه دبیرخانه شورای گسترش و ارزیابی، وظیفه تصویب رشته‌های علوم پزشکی را بر عهده دارند، گفت: راه‌اندازی مراکز آموزشی از گروه تا دانشگاه، مراکز رشد و پژوهشکده‌ها همچنین بحث اعتباربخشی این موارد نیز بر عهده دبیرخانه است.

وی افزود: در مورد اعتباربخشی بیمارستانها، تمام ارزیابی‌ها خارج از محدوده بیمارستانی انجام می‌شود و چنانچه استانداردهای لازم را داشته باشند اعتبارات به آنها داده می‌شود.

پازوکی گفت: تاکنون نظارت بر اعتباربخشی، دولتی و توسط وزارت بهداشت و علوم بوده اما در آمریکا توسط ارگانهای غیردولتی و انجمن‌ها انجام می‌شود بنابراین ما نیز می‌توانیم در کنار اعتباربخشی دولتی به صورت پایلوت از بخش‌های غیر دولتی استفاده کنیم.

دبیر شورای گسترش و ارزیابی علوم پزشکی از بازبینی استانداردسازی بیمارستانها خبر داد و گفت: پیاده‌سازی این استانداردها را نمی‌توان به صورت یکجا ابلاغ کرد بلکه با توجه به مشکلات روزمره‌ای که دست و پاگیر روسای بیمارستانی است باید مرحله به مرحله ابلاغ شود تا امکان اجرای آن بیشتر فراهم شود.

پازوکی گفت: در برنامه‌های امسال دبیرخانه، گسترش در سه حوزه آموزش را انتظار داریم و دفاتر توسعه آموزش فعالتر از امروز خواهند بود چرا که در حال حاضر فقط کار حضور و غیاب دانشجویان و نمره دادن را بر عهده دارند در حالی که این دفاتر باید در بیمارستانها توسعه یابند.

دبیر شورای گسترش و ارزیابی علوم پزشکی در بخش درمان نیز گفت: انتظار می‌رود بیمارستانهای آموزشی در ارزیابی معاونت درمان رتبه یک را کسب کنند و تاکنون نیز موفق بوده‌اند. در بحث پژوهش نیز در رتبه بندی، بیمارستانهای آموزشی با توسعه مراکز تحقیقات بالینی در این زمینه نیز گسترش پیدا کنند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها