امروز : پنجشنبه ۲ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 22
۲۲:۲۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 156547
تاریخ انتشار: ۲۶ بهمن ۱۳۹۴ - ساعت ۲۱:۳۶
تعداد بازدید: 336
به گزارش «پیروان مــوعــود»، این کمیته‌ها در بیانیه‌ای اعلام کردند که عصر روز یکشنبه در "کانتون خودمختار کرد" در مرکز شهر عفرین واقع در شمال حلب ...

به گزارش «پیروان مــوعــود»، این کمیته‌ها در بیانیه‌ای اعلام کردند که عصر روز یکشنبه در "کانتون خودمختار کرد" در مرکز شهر عفرین واقع در شمال حلب نشستی با حضور فرماندهان یگان‌های مدافع خلق، فرماندهان نیروهای سوریه دموکرات و کارشناسان نظامی روسیه و نیز فرماندهان نظامی دولت اسد برگزار شد.

در این بیانیه آمده است، این نشست فوق‌العاده به بررسی پیامدهای بمباران توپخانه‌ای ترکیه علیه فرودگاه نظامی منغ که از چند روز قبل به کنترل نیروهای سوریه دموکرات درآمده است،‌ اختصاص داشت.

منابعی در کمیته‌های مردمی سوریه اعلام کردند: طرف روس در این نشست به نیروهای سوریه دموکرات تاکید کردند که با افزایش حملات هوایی علیه شهر اعزاز و حومه شمالی حلب امکان پیشروی این نیروها و کنترلشان بر شهر اعزاز و شهر تل رفعت با یک پوشش هوایی ممکن می‌شود و امکان پیشروی نیروهای اسد از دو منطقه نبل و الزهرا به سوی شهر حلب و پیشروی به سمت دو منطقه الباب و تادف فراهم می‌شود.

بخش بزرگی از کردهای سوریه از حمایت نظامی و سیاسی روسیه، آمریکا و دولت دمشق برخوردار هستند.

ترکیه حزب کارگران کردستان و نیروهای مدافع خلق را "تروریست‌هایی" قلمداد می‌کند که به حاکمیت ملی این کشور تجاوز کرده‌اند. آنکارا این گروه‌ها را جنبش‌های جدایی‌طلبی می‌داند که به دنبال تشکیل یک کشور کرد هستند که مرزهایش از سوریه آغاز شده و شامل بخش بزرگی از خاک ترکیه از جمله منطقه دیاربکر این کشور می‌شود.

انتهای پیام/654

منبع: شیعه نیوز

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها